4. detsember 2002 kell 8:22

Veterinaaramet kurdab "ärganud" ettevõtete tõttu töörohkust

Veterinaarameti teatel on tunnustamist vajavad ettevõtted lõpuks 'ärganud' ning taotlusi tunnustamise saamiseks tuleb ametile palju.

'Tööd on palju, taotlusi tuleb rohkem kui tavaliselt,' ütles veterinaarameti toiduhügieeni osakonna juhataja Raimond Strastin. 'Kõige keerulisem on olukord ladustamise ja mitteloomse päritoluga toiduga tegelejatega - neid on palju ja nende hulgas on palju tunnustamata ettevõtteid.'

Strastini sõnul jõuaks veterinaaramet teoreetilist kõik oma järelevalve all olevad ettevõtted tunnustada märtsiks. Hoolimata töörohkusest ületunde veterinaarametnikud seoses ettevõtete tunnustamisega siiski teha ei saa, sest spetsiaalselt nende ületundide tasustamiseks pole raha eraldatud.

Ettevõtetelt, kes pole 1. jaanuariks 2003 midagi oma eurokorda saamise heaks teinud ega ka tunnustust veterinaarametile esitanud, võetakse Strastini sõnul käitlemisluba ära. Praeguseks on tema sõnul tunnustatud pooled veterinaarameti järelevalve all olevad ettevõtted. 'Palju on selliseid firmasid, kes on ehitusliku poole pealt korras, kuid tegelevad alles dokumentatsiooniga, eriti väiksemad ettevõtted,' sõnas Strastin.

Riigikogu võttis eile vastu toiduseaduse muudatused, millega tunnustamist vajavad ettevõtted said ajapikendust.

Hetkel kuum