Ülo Toomsalu • 5. detsember 2002 kell 6:07

EPL: Võimuliit tõmbab uuest aastast abiraha saajate ringi koomale

Võimuliit tahab täna kinnitada seaduseparandused, mille alusel maksab riik uuel aastal kuni saja miljoni krooni eest vähem toetusi.

2003. aasta riigieelarve puudujäägi katmiseks kärpis valitsus toimetulekutoetusteks mõeldud summat tervelt 137 miljoni krooni võrra, millest 70 miljonit krooni võib tulla üliõpilaste arvel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakonna ja Reformierakonna vahelistes rasketes vaidlustes sündinud kompromissi järgi loetakse kuni 24aastased üliõpilased toetuste määramisel oma vanemate perekonna liikmeks. Teisalt laieneb toetuse saamise õigus kõigile kuni 24aastastele õppijatele.

?Seni oli see vaid avalik-õiguslike ülikoolide tudengite privileeg. Nimekirja arvatakse nüüd ka eraülikoolide, rakenduskõrgkoolide, kutsekoolide ja kõigi teiste koolide üliõpilased ja õpilased,? ütles sotsiaalkomisjoni esimees Toomas Vilosius.

Ta lisas, et uus variant on tagasilükatud valitsuse eelnõuga võrreldes märksa paindlikum. ?Näiteks saab pere, kelle poeg õpib teises linnas ja vanemate tulud on väikesed, kirja panna ka lapse kulutused. Sisuliselt läheb kolmeliikmeline pere arvesse neljaliikmelisena,? lausus Vilosius.

Lisaks lubab sotsiaalhoolekande seaduse eelnõu edaspidi üheselt maksta toetusi ühiselamutes elavatele tudengitele.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) poliitika tegevjuht Rait Talvik nimetas koalitsiooni plaani arvata tudengid toetuste määramisel oma vanemate perre ?okeerivaks.

?See otsus on räigelt vastuolus sotsiaalministri viimaste lubadustega,? märkis Talvik. ?Siiri Oviir on öelnud, et muudatusi ei tehta enne kevadisi valimisi ega enne, kui on loodud alternatiivne õppetoetuse süsteem.?

Hetkel kuum