Viktoria Korpan • 5. detsember 2002 kell 22:00

Mobiiliga saab ka lotot mängida

Mobiili abil saab mängida Keno Lotot ja Viking Lottot. Lotomängus osalemiseks tuleb avada isiklik m-konto Hansapanga või Ühispanga internetipangas, kuhu mängija kannab raha oma pangakontolt. "Sama süsteemiga toimib näiteks m-parkimine," selgitas Aaviksoo.

Selle järel tuleb ennast registreerida m-lotomängijaks Eesti Loto kodulehel. Keno Loto mängimiseks helistab klient numbril 17788*1, Viking Lotto mängimiseks 17788*2 ning talle väljastatakse 20-kroonine pliks-plaks pilet. Piletiostu kinnituseks saab klient ka SMS-lühisõnumi.

M-loto mängijal on võimalik tellida endale ka SMS-teavitus võidu puhul, määrates ära ka summapiiri, millest alates võiduteavitust soovitakse. Võidu korral tuleb teade mängija mobiiltelefonile, ja selle eest tuleb ka mobiilioperaatorile maksta.

?Mugavus maksab, lotopileti järele ei pea enam kioskisse minema, võib piletit osta diivanilt, rannast, suusamäelt, igast asendist ja igast maailmapunktist," ütles ASi EMT juhatuse esimees Peep Aaviksoo.

Kui lotomängija ei soovi võiduteadet saada, siis kantakse võit igal juhul lotomängija arvele.

?Ootame, et m-loto loto käive jõuab esimesel kasutusaastal samale tasemele internetiloto käibega, mis on viis miljonit krooni,? ütles ASi Eesti Loto juhatuse esinaine Monika Salu.

Lotot interneti kaudu mängib aktiivselt 11 000 kasutajat ehk 5% kõigist mängijatest.

Keno ja Viking lotot mängib Salu sõnul aktiivselt 100 000 kasutajat ja seoses m-pileti turule toomisega oodatakse ka 20protsendilist kasvu.

Salu ütles, et järgmisel aastal väheneb tavalotoaparaatide arv tulevate tehniliste ümberkorralduste tõttu, 2004. aastal kasvas aga see hüppeliselt.

?Siis saab lotopiletit osta igast kassaaparaadist,? lubas Salu.

Lähinädalatel saavad mängida m-lotot ka Tele2 kliendid, ka nende ostetud m-loto piletihinnale lisandub SMSi tasu vastavalt paketile.

?Mobiiltelefon pole juba ammu enam vaid helistamise vahend. Loodame, et uudseid M-teenuseid lisandub järjest juurde, mobiiloperaatorite valmisolek erinevateks koostööprojektideks on kindlalt olemas,? ütles Tele2 Eesti turundusdirektor Toomas Tiivel.

Radiolinja Eesti (RLE) juhatuse liige Andrus Hiiepuu ütles, et RLE plaanib m-loto teenust pakkuda oma klientidele juba jaanuaris.

"Meie eesmärgiks on tagada võimalikult kliendisõbralik lahendus ning seetõttu soovime integreerida vastava lahenduse meie infomenüü-teenusega. See tagab selle, et kliendid, kes soovivad m-lotot mängida, ei pea pähe õppima uusi teenusnumbreid."

M-loto lahendus maksis Eesti Lotole Salu sõnul 170 000 krooni. Lahenduse valmistas Tarmo Kõuhna juhtiv OÜ Oskando, kes oli ka Tartu ühistranspordi m-pileti teostaja.

Hetkel kuum