9. detsember 2002 kell 11:49

2002 aasta parimad tooted korgil seisev ketshupipurk ja euro

Ameeriklased peavad selle aasta parimaks tooteks kõrvuti binokkel-fotoaparaadi ja korgil seisva ketshupipurgiga ka ühtset rahasüsteemi Euroopas.

Ajakiri Business Week ja ajaleht USA Today on koostöös nimetanud 2002. aastal poelettidele jõudnud innovaatlisemad tooted. Enamik neist inimeste elukorraldusse murrangut ei too. Ainukesena mõjutab igapäevaelu kaheteistkümnes Euroopa riigis kasutusele võetud ühisraha.

Mugavust argipäeva on juba toonud autode signalisatsioonipult, mille abil saab masina eemalt käivitada. Uue asjana annab võtmehoidja suurune pult infot temperatuuri kohta autos ja vajadusel lülitab sisse kliimaseadme (hind 7500 krooni).

Digitaalsete fotoaparaatide kiiret arengut iseloomustavad veelgi õhem Minolta kaamera (hind 5250 krooni) ja parema värvilahutavusega Epson printer (hind 10 500 krooni).

Tube aitab koristada robotist tolmuimeja, mis liigub toas ringi omapäi ja imeb väiksemat prahti (hind 3000 krooni).

Aasta 2002 parimamate toodete seas on ka lihtsaid, kuid praktilisi leiutisi. Firmad HuntŽs ja Heinz on pööranud pea peale ketshupimaailma ja disaininud korgil seisvad ketshupipurgid (hind 26 kuni 46 krooni).

Maalritöö on puhtam tänu kastekannu kujuga plastmassist värvipurkidele, mis on metallist purkidest kergemad, neil on sang ja värvi saab kallata tilast.

Raputades taskulampi edasi-tagasi 20 kuni 30 sekundit tekib piisavalt energiat, et näidata valgust viis minutit. Taskulambile pole vaja patareisid (hind 450 kuni 750 krooni).

Hetkel kuum