10. detsember 2002 kell 11:17

Pankrotistunud Worldcomi uuele juhile pakutakse ligi 80 mln kroonist töötasu

Pankrotistunud Worldcom teatas, et kavatseb oma uuele juhatuse esimehele maksta boonuste ja palga näol kuni 5 mln dollarist (77 mln krooni) töötasu.

Endine telefonisideteenuse gigant, kellel on kaelas 41 mld dollari (635 mld krooni) eest võlgasid, soovib oma uuele juhile Michael Capellasale maksta boonustena 2 mln dollarit, aastapalka 1,5 mln dollarit ning boonustena veel 1,5 mln dollarit, kui ettevõtte täidab talle ette seatud prognoosid, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Capellas saab ka 18 mln dollari eest reorganiseeritud Worldcomi aktsiaid, kui ta suudab ettevõtte pankrotist välja tõmmata. Tal on õigus ta teistele juhatuse poolt määratud väärtpaberiotsioonidele.

Ettevõtte sõnul peaks Capellas suutma Worldcomi pankrotist välja tuua 2003. aasta keskpaigaks.

Möödunud kuul võttis WorldCom enda rüppe endise Hewlett-Packardi juhi Capellase, kel puudus eelnevalt telekommunikatsiooni töö kogemus, et kaugeneda oma raamatupidamisskandaalidest ja tõsta oma usaldusväärsust Wall Streeti silmis.

Capellase kompensatsioon pandi paika New Yorgi lõunaringkonna pankrotikohtu kaasabil.

Möödunud aastal maksis Worldcom oma endisele peadirektorile Bernie Ebbers palka 1 mln dollarit. Kokku on Ebbersil erinevate laenude ja garantiide näol WorldComi ees aga võlgnevusi 400 mln dollari (6,2 mld krooni) eest.

Worldcomi raamatupidamises avastatud vigade suurus ületab nüüdseks juba 9 mld dollari piiri.

Neli endist Worldomi juhti on mõistetud süüdi väärtpaberipettuses ning nad on andnud ametnikele nõusoleku juhtumi uurimise osas.

Hetkel kuum