Kaja Koovit • 13. detsember 2002 kell 9:21

Ericsson plaanib jõuliselt arendada USAs ja Aasias kasutatavat CDMA tehnoloogiat

Ericsson plaanib CDMA-tehnoloogia jõulist arendamist, sest see võib saada 3G mobiilside turust senioodatust suurema osa, kirjutab Financial Times.

Ericssoni tootmisdirektor Per Arne Sandström lausus, et grupp tahab olla üks kolmest suurimast tegijast CDMA turul ning kasvatada oma turuosa kolmekordseks ehk 15prostendini.

CDMA on GSM konkurent 2G mobiiltelefonisides. CDMA standardit kasutavad Aasia ja Põhja-Ameerika turud. Võitlus kandub nüüd ka 3G mobiilsidesse, kus CDMA2000 konkureerib GSMi järeltulija WCDMAga.

Maailma juhtiv GSM ja WCDMA seadmete tarnija Ericsson prognoosib praegu, et WCDMA haarab 3G turust umbes 80% ning CDMA2000 saab vaid 20%.

'Aga see võib pöördud ka suhteks 70:30,' tõdes Sandström. Osakaalud muutuvad, kui USA, Lõuna-Korea ja Jaapani turul tugeva positsiooni saavutanud CDMA saavutab suure osakaalu ka Hiinas ja Indias.

CDMA seadmete kolm suuremat tarnijat on Põhja-Ameerika Lucent, Nortel ja Motorola. Nokia ei tooda ühtegi CDMA süsteemi ning standardit kasutavate mobiiltelefonide osa toodetavate mobiiltelefonide seas on väga väike.

Ericssoni andmetel kasvab GSM/WCDMA klientide arv kuuga 13 miljoni võrra, samas kui CDMA/CDMA2000 klientide arv kasvab umbes 2,6 miljoni võrra.

Sandström kinnitas, et Ericsson plaanib seni kahjumiga töötavat CDMA-äri oluliselt kasvatada. 'Me võime küll olla turule juba veidi hilinenud, kuid meil on maailmas tugev turuosa ja me suudame seda hiljutiste pakkumistega suurendada,' lausus ta.

Ericssoni akstia hind on täna Stockholmis langenud 1,34% 7,35 Rootsi kroonini.

Hetkel kuum