Ülo Toomsalu • 16. detsember 2002 kell 6:14

PM: Muusikanõukogu jagas riigi raha oma juhtide projektidele

Eesti Muusikanõukogu (EMN) on 2000. aastast ligi 800 000 krooni riigi raha jaganud toetusteks omaenda juhatuse liikmetega seotud ettevõtetele.

Kahe EMNi juhatuse liikmega, muusikakirjastaja ja -produtsendi Andres Uibo ja pianistist poliitiku Vardo Rumesseniga seotud ettevõtmistele suunatud 795 095 krooni moodustab seejuures üle neljandiku kolme aasta jooksul riigilt EMNile toetuste maksmiseks eraldatud ligi 2,9 miljonist kroonist, kirjutab Postimees.

Nii on EMN suunanud 366 500 krooni Eesti süvamuusika ja muusikaalaste trükiste väljaandmise toetamiseks mõeldud riigi raha osaühingule Eesti Eres, mille juhatuses istub ka EMNi juhatusse kuuluv Uibo.

Suure osa sellest rahaeraldisest moodustab Uibo firmale Artur Kapi oratooriumi «Hiiob» kirjastamiseks antud summa. Alates 2000. aastast on Uibo firma selle töö jaoks igal aastal saanud 50 000 krooni, kokku ulatub summa praeguseks 150 000 kroonini.

Lisaks on EMNilt 20 000 krooni saanud ka Eesti Orelisõprade Ühing, mille juhtkonna hulgast võib samuti leida Andres Uibo nime.

63 000 krooni on EMN eraldanud firmale Estonian Classics, mille juhatuses istub ka EMNi juhatusse kuuluv Isamaaliidu poliitik ja konservatooriumi pianistikutsega lõpetanud Vardo Rumessen.

Lisaks on 55 000 krooni saanud Rumesseni juhtimisel tegutsev Rahvusvaheline Eduard Tubina Ühing ning pea teist samapalju, 58 000 krooni, Rootsi muusikakirjastuse Nordiska Musikförlaget projektid. Oma seotust viimasega on Vardo Rumessen avalikult tunnistanud.

EMNi juhatuse presidendi, Eesti Muusikaakadeemia rektori Peep Lassmann ei näe oma sõnul mingit huvide konflikti selles, et EMN on jaganud toetusi omaenda juhatuse liikmeile. «Ükski juhatuse liige pole osalenud endaga seotud projektidele toetuse määramisel,» lausus ta. «Juhatuse liikmed pole osalenud endaga seotud projektide arutamisel.»

Hetkel kuum