Ülo Toomsalu • 20. detsember 2002 kell 6:45

Sakala: Õunatoojad ootavad veinivabrikult raha

Paljud aiapidajad, kes müüsid sügisel oma küllusliku saagi Karksi aktsiaseltsile Karme, ootavad tänaseni juba ammu välja maksta lubatud raha.

Karksi valla Mangu talu perenaine Ene Kangur rääkis, et tema viis veinitootjale õunu kahel korral septembris ja kolmas kord esimesel oktoobril. Raha lubati ära maksta kuu aja jooksul, aga enam kui tuhat krooni on perel ikka veel kätte saamata, kirjutab Sakala.

'Naersin tookord, et hea, kui jõuludekski tasu kätte saab, ja paraku nii ka läheb,' nentis Ene Kangur. Tema jutu järgi viisid paljud sealtkandi inimesed Karme reklaami peale õunad veinitehasesse ja on nüüd samamoodi hädas.

Perenaine teadis rääkida ka ühest Tõrva kandi pensionärist, kes pensionilisa teenimiseks tõi Karksisse terve autokoorma õunu, kuid pole selle eest raha saanud.

Ene Kangur on helistanud tehasesse, kuid sealsed töötajad ei ole osanud talle midagi lohutavat öelda ning tegevdirektor Ivo Kikast ei ole tal õnnestunud telefoni otsa saada.

'See raha kuluks nüüd jõuluks ära, et lastele kingitusi osta,' arutles nelja lapse ema.

Karksi veinitehase töötajad soovitasid Sakalal õunamüüjate rahamuredest rääkida Tallinnas viibiva aktsiaseltsi Karme tegevdirektori Ivo Kikasega, kuid neljapäeval ei õnnestunud tehase juhti telefonitsi kätte saada.

Praegu toodetakse Karmes kohalikust toormest marjaveine. Aktsiaselts Nigula Õlu valmistab Karksi õlle- ja veinitehase tellimusel õunaveinist pirnisiidrit.

Hetkel kuum