Inno Tähismaa • 2. jaanuar 2003 kell 7:47

Reval paneb Central hotelli 25 mln

Reval Hotelligrupp ja Reval Hotel Centrali hoone omanik OÜ Manutent investeerivad Reval Hotel Centrali kokku 25 miljonit krooni.

Revali teatel tehakse järgmisel nädalal algavate ehitustööde käigus hotelli uus restoran, koosviibimiste ja konverentsikeskus ning vanalinnavaate ja 22 uue hotellitoaga lisakorrus.

?Täiesti uue kontseptsiooniga restoran kerkib praeguse toidupoe asemele Narva maanteel lihavõttepühadeks ehk uue turismihooaja alguseks,? rääkis Reval Hotel Centrali tegevdirektor Anu Vähi. ?Restoran Primavara sulges uksed mõned päevad tagasi.?

Uude restorani tuleb kuni 120 istekohta, tänava poole hakkab avanema täispikkuses klaassein. ?Sisehoovi rajame klaasist juurdeehituse,? selgitas Vähi.

Teisele korrusele, praeguse restorani Primavera asemele ehitatakse ruumid, mis on sobivad nii ametlikeks kui ka mitteametlikeks koosviibimisteks.

Lisaks uuele restoranile ja teise korruse koosviibimiskeskusele ehitatakse Centralile lisakorrus, mis annab juurde 22 uut tuba 44 voodikohaga. Igal vanalinnavaatega toal on rõdu.

Reval Hotel Centrali ehituse arhitekt on Emil Urbel ja sisearhitekt Tarmo Piirmets. Ehitustööd algavad jaanuaris ja lõpevad aprillis. Investeeringust teeb 10 miljonit krooni Reval Hotelligrupp ja 15 miljonit krooni hoone omanikfirma OÜ Manutent.

Reval Hotelligrupp kavandab käesoleva aasta alguses ulatuslikke uuendusi. Koos Olümpia renoveerimistöödega on investeeringu kogusuuruseks kolme kuu jooksul 58 miljonit krooni. Mais valmib Reval Hotel Lietuva.

Reval Hotelligrupp investeerib grupi suurimasse hotelli Reval Hotel Olümpiasse 33 miljonit krooni. 1. jaanuaril alanud hotelli fuajee ja lobby renoveerimiseks kulub 15 miljonit krooni ning kolme korruse renoveerimiseks 18 miljonit krooni.

Reval Hotel Central on Reval Hotelligrupi suuruselt teine hotell Tallinnas, kus praegu on 225 tuba ja 450 voodikohta. Reval Hotel Centrali 2002. aasta käive oli 63 miljonit krooni.

Reval Hotelligrupi käive 2001. aastal oli 262,3 miljonit krooni ning kasum 39,3 miljonit krooni. Hotelligrupis on ligi 700 töötajat.

Hetkel kuum