Ülo Toomsalu • 10. jaanuar 2003 kell 6:09

EPL: Keskerakonna tipud minister Õunapuuga rahulolematud

Keskerakonna tipus on kasvanud rahulolematus rahandusminister Harri Õunapuuga, kes pole tulnud piisavalt vastu oma parteikaaslaste eelarvesoovidele.

Äsja ei toetanud Õunapuu ka kiiret pensionikasvu, mille eest seisid sotsiaalminister Siiri Oviir ning Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Nädala algul tegi Savisaar teravas toonis avalduse, süüdistades rahandusministeeriumi vigases tulumaksu jaotamises, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Juhatuses pole Õunapuu küsimust arutatud, küll on aga siseringis mõned inimesed tema kohta seisukohti võtnud. Igasuguseid jutte on räägitud,? möönis Keskerakonna abiesimees Peeter Kreitzberg, kellel endal polnud Õunapuule etteheiteid.

Pensionide küsimuses oli Kreitzberg rahandusministriga ühte meelt. ?Pensionid ei jää tõusmata, kuid ettevaatlikum käitumine on kasulik,? ütles ta.

Kreitzbergi sõnul peaks Eesti poliitikasse juurduma tava, et kõik asjad pole seotud valimistega. Praegu kuhjuvad tema sõnul kõik heateod ja kingitused kümme päeva enne valimisi.

Keskerakonna infojuhi Evelyn Sepa sõnul ei pea erakond Õunapuu personaalküsimuse arutamist vajalikuks.

Hetkel kuum