Inno Tähismaa • 10. jaanuar 2003 kell 14:31

Isamaaliidu suurimad toetajad on Jüri Käo ettevõtted

Isamaaliidu suuremad toetajad olid möödunud aasta neljandas kvartalis ülekaalukalt Jüri Käoga seotud ettevõtted.

<pilt#JuriKao.jpg#Jüri Käo#150#206#0> Jüri Käo investeerimisfirma AS NG Investeeringud toetas Isamaaliitu 435 000 krooniga ja tema ja Guido Sammelselja raudteefirma OÜ Ganiger Invest 480 000 krooniga. Järgnesid AS Tallink Grupp 350 000 krooniga ja AS Magnum Medical 200 000 krooniga.

Jüri Käo ütles toetust kommenteerides, et ta toetab kõiki erakondi peale keskerakonna.

?Olen kogu aeg avalikku joont ajanud,? ütles Käo toetusi kommenteerides. Tema sõnul on avalik toetus ainuõige asi. ?Olen ka erakondadele ülesanded andnu, et nad peale valimisi oleksid selle poolt, et ettevõtete toetused keelataks,? ütles Käo. Tema sõnul jääksid alles annetused eraisikutelt ja riigieelarve toetus.

Käo ütles, et eraisikute annetused aitavad keskkonda demokraatlikumaks muuta. Kui tema annetab pool miljonit, siis pole temal tihti aega jälgida, kuivõrd tema soovitusi täidetakse, aga kui 10 000-kroonise palgaga eraisik annetab 1000 krooni, siis käib tihedalt poliitikutel sabas. ?Tuhande krooniseid annetajaid on rohkem vaja, see on minu soov,? ütles Käo. Ta ütles, et ka erakonnad on selle poolt, et riigi toetust suurendada ja ettevõtete annetused keelata.

Käo ütles, et Keskerakonda ei toeta ta esiteks seepärast, et Keskerakond pole küsinud. Teiseks ei poolda ta Keskerakonna astmelise tulumaksu poliitikat, mis on majanduskeskkonnale kahjulik. Käo ütles, et primaarne on vaadata, kuidas asi paistab väljastpoolt Eestit ja kuidas seal vaadatakse astmelisele tulumaksule. ?Eks valimised näitavad. Eks ta maksureferendum on,? ütles Käo.

Hetkel kuum