13. jaanuar 2003 kell 11:27

Põhjala börsid: Goldman tõstab telekome ja Morgan metsandussektorit

Põhjala börsidel on täna olulist rolli mänginud Morgan Stanley ja Goldman Sachs, mis tõstsid vastavalt metsandus- ja telekomisektori reitinguid.

Helsingi börsil on peale investeerimispanga Morgan Stanley UPM-Kymmene ja Stora Enso reitingute tõstmist juhtinud turgu metsandussektor, kirjutab uudisteagentuur AFX.

Ehkki Euroopa paberiturg püsib nõrk, näeb investeerimispank nõudluse kasvu ja potentsiaali eeskätt USAs.

Kella 13ks olid mõlemad metsandussektori aktsiad Helsingi börsil keskmiselt 3% jagu plussis.

Eesti Telekomi suuromanik TeliaSonera liikus samal ajal 2,5% kõrgemal kui börsipäev varem. Tõusu põhjustajaks oli investeerimispank Goldman Sachs, mis tõstis Euroopa telekomisektori reitingu ?neutraalselt? ?atraktiivseks?, ning mille sõnul on TeliaSonera aktsia sektori üksi parimaid valikuid.

Stockholmi börsil raputab maaklerite sõnul turg maha oma hiljutisi langusi ning liigub telekomisektori najal üles, kusjuures turule on tulnud tagasi hiljuti veel investeerimise suhtes kõhelnud investorid.

Mitmete uudistega on tulnud välja ehitajaid.

Kõigepealt teatas Skanska, et on võitnud ligi 165 mln dollarise (2,5 mld krooni) tellimuse New Yorgis. Teiseks teatas samas sektoris tegutsev NCC, et müüs West Gate omandi 65 mln dollari (ligi 1 mln krooni) eest Warsawile, mis avaldab positiivset mõju ehitusettevõtte möödunud aasta neljanda kvartali tulemustele.

Mõlema noteeringud on liikunud kella 13ks protsendi-paari jagu ülespoole.

Hetkel kuum