22. jaanuar 2003 kell 10:39

Tarmo Ruben otsib ERA Pangaga kokkulepet

Tarmo Rubeni kaitsja Andres Aavik esitas eile Tartu ringkonnakohtule taotluse lükata istung edasi, et pidada läbirääkimisi ERA Panga halduritega.

Tartu ringkonnakohus arutas eile kaebust, milles majandusministeeriumi endine asekantsler Tarmo Ruben palus tühistada maakohtu otsuse, mis mõistis Rubenilt ERA Panga kasuks välja 5,2 miljonit krooni.

?Me ei välista kokkulepet, kuid see sõltub sellest, kui aruka ettepanekuga teine pool välja tuleb,? rääkis ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross. ?Seni ei ole teine pool midagi konkreetset pakkunud.?

Tross ei osanud öelda, milline summa pankrotitoimkonda rahuldaks. ?Esimene kohtuaste on meie kasuks välja mõistnud 5,2 miljonit krooni ja selge on see, et mida rohkem laekub võlausaldajatele, seda parem,? sõnas Tross.

Tross esitas eile ringkonnakohtule kaks taotlust. Ta palus juurde võtta täiendavaid tõendeid ja teiseks taotles ta keelumärke ning kohtuliku hüpoteegi seadmist Tallinnas Kakumäel asuvale kinnistule, kus asub Tarmo Rubeni eramaja. ?Vallasvara oli küll meie kasuks arestitud, aga kinnistamisel oli see märkimata jäetud,? põhjendas Tross taotluse vajalikkust.

Kui osapooled ligi kolme nädala jooksul kokkuleppeni ei jõua, jätkab Tartu ringkonnakohus 11. veebruaril kohtulike vaidlustega.

ERA Panga aktsionäride üldkoosolek kustutas panga eksjuhi Andres Bergmanni isikus 28. augustil 1998. aastal ehk kuu aega enne ERA Panga tegevuse peatamist kindlustusfirma Polaris Vara juhatuse esimehena töötanud Tarmo Rubeni 2,5 miljoni krooni suuruse võla, mis koos intresside ja viivistega on suurenenud 5,2 miljoni kroonini.

ERA Panga pankrotihaldurid leidsid, et Ruben on saanud laenu kustutamisega kingituse teiste võlausaldajate arvelt ning esitasid laenu tagasinõudmiseks hagi.

Hetkel kuum