Tiit Reinart • 23. jaanuar 2003 kell 12:14

Jüri Teemant: Mobiilsidekulud kasvavad väiksema sisstulekuga inimestel

Telekommunikatsiooniteenuste kulud Eestis on sarnased kõigis sissetulekugruppides, kirjutab homses Äripäevas EMT turundusdirektor Jüri Teemant.

Ühtviisi ca 5% oma sissetulekust kulutab sideteenustele nii see, kelle sissetulek pereliikme kohta on 600 krooni kuus kui ka see, kelle sissetulek pereliikme kohta on 3000 krooni või 6000 krooni kuus.

Mobiilsidele tehtavate kulutuste kasv väiksema sissetulekuga elanikkonnagrupis on põhjustatud sellest, et paljud inimesed on loobunud traadiga telefonist, kuna kahe telefoni pidamine toob kaasa topeltkulusid. Mobiiltelefon võib tunduda esmapilgul veidi kallim, kuid mugavus ja kättesaadavuse tagamine võivad anda vastupidise tulemuse.

Teiselt poolt on mobiilside hinnad pidevalt langenud. Operaatorite võtmevõimalused tulude säilitamiseks on uutes toodetes ja olemasolevate klientide mahtude kasvus, kuna enamike asjade puhul otsustame hinna langedes rohkem tarbida.

Mobiilsideäris on kasvuallikaks lisateenused: mobiilne parkimine, m-kaubandus, m-pangandus. Kindlasti arenevad jõudsalt ka need lisateenused, mis ei oma niipalju praktilist kui just meelelahutuslikku väärtust. Baltimaades ja Põhjamaades esimene m-loto, mille EMT ja Eesti Loto detsembri algul turule tõid, on saamas teerajajaks, kirjutab Teemant.

Hetkel kuum