Ülo Toomsalu • 24. jaanuar 2003 kell 6:13

EPL: Linn loodab juba juuniks Paljassaare riigilt üle võtta

Tallinna linnavalitsus taotleb Paljassaare sadamat munitsipaalomandisse, juuniks loodab linn sadama vara endale saada.

Praegu valmistub linna aktsiaselts Paljassaare sadam vara ülevõtmiseks. Paljassaare sadama nõukogu esinaise Vilja Savisaare sõnul loodetakse sellega juuniks ühele poole saada, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Meie teeme omalt poolt kõik mis võimalik, aga siin ei sõltu kõik asjad meist. Siiski peaks sadama vara mais-juunis juba linna käes olema,? kinnitas Savisaar.

Ta lisas, et praegu koostatakse detailplaneeringut, mis hõlmab maa-ala Russalkast kuni Paljassaare poolsaare tipuni. Valmiv planeering saab aluseks mereäärsete maatükkide munitsipaalomandisse taotlemisel.

Linnaisade nägemuses peaks naftasaaduste vedu läbi linna tulevikus lõppema ning puisteainete veod oluliselt vähenema. Sadamasse rajatav tehnoloogiapark tähendab aga seda, et tooraine või poolfabrikaadid veetakse merd mööda sisse, antakse neile töötlemise teel lisaväärtus ning viiakse jälle meritsi välja.

Paljassaare sadama vara hinnatakse umbes 120 miljonile kroonile ning see on suurim projekt, mis linnavalitsuses läbi aegade ette on võetud. Siiani on kõik linnavalitsused linnale kuuluvatest firmadest vabaneda püüdnud.

?Keegi pole seda küll ametlikult välja öelnud,? rääkis Savisaar, ?aga kuluaarides räägitakse sellest, et naftaveod läbi linna tuleks viie aasta jooksul üldse lõpetada. Samuti tuleb üle vaadata kogu sadama kaudu veetavate kaupade nomenklatuur.?

Linn arendab tema sõnul välja kogu Paljassaare infrastruktuuri, esmajoones sadamakaid ja teedevõrgu. Samuti võetakse seisukoht, milliseks kujunevad tulevikus praegu Eesti Raudteele kuuluvad raudteeharud Paljassaare poolsaarel. Üldise arengu eelduste hulka kuuluvad veel Paljassaare tee laiendus ja Sitsi liiklussõlme väljaehitamine.

Hetkel kuum