Aili Sandre • 4. veebruar 2003 kell 11:00

Keskmiselt 70 edukat korruptsioonijuhtumi lahendit aastas

Eestis lahendatakse aastas edukalt keskmiselt 70 korruptsioonijuhtumit.

'Senist korruptsioonikuritegude eduka menetlemise statistikat ei ole põhjust häbeneda,' nendib riigi peaprokurör Raivo Sepp. 70 süüdimõistvat lahendit aastas on Sepa sõnul suhtarvuna suurem näitaja kui näiteks Saksamaal ja Suurbritannias.

Mitu olulist kohtuasja ? Sepp toob näiteks Liikluskindlustusfondi, Autoregistrikeskuse juhilubade afääri, Maapanga juhtumi ? on jõudnud lõplike süüdimõistvate kohtuotsusteni.

Siiski väljendab riigiprokurör rahulolematust olukorraga. Sepa sõnul on prokuratuuri viimaste aastate edu suuresti tuginenud prokuröride ennastsalgaval tööl peaaegu muutumatu eelarve piires, mis tähendab üha suuremat töökoormust palga eest, mille väärtus on nelja aastaga oluliselt langenud.

Teist rahulolematuse põhjust selgitades viitab Sepp Avatud Ühiskonna Instituudi hiljutisele uurimusele, milles tuuakse eraldi välja prokuratuuri sõltumatus kui oluline faktor tõhusaks korruptsioonivastaseks võitluseks.

ELi kandidaatriikides on raporti kohaselt kinnitust leidnud risk ? täitevorganite vastumeelsus korruptsiooni vastu võitlevatele prokuröridele piisava sõltumatuse andmisel.

Sepa sõnul peaks Eesti prokuratuuri staatuse määratlemisel seda riski kindlasti arvesse võtma.

Hetkel kuum