Ülo Toomsalu • 4. veebruar 2003 kell 6:48

Pärnu PM: Peeter I stiilis hotell hakkab püüdma rikkaid venelasi

Muinsuskaitse all olevale peaaegu varemetes kinnistule Hospidali 6/Malmö 21 kerkib Vene tsaari Peeter I aegses stiilis hotell.

Seegi maja ja selles asuva restorani ja hotelli omanik Raivo Tõnismaa on hoogsalt asunud naaberkrundile, omaaegse võõrastemaja Central varemete vahele uut hotelli ehitama, kirjutab Pärnu Postimees.

?Hotelli nimeks saab Sankt-Peterburg, võimalik on ka lühem variant St. Peterburg,? ütles Raivo Tõnismaa. ?Pean arvestama, et Tallinnas juba on Saint-Peterbourgi nimeline asutus ja mida vähem need nimekujud üksteisega sarnanevad, seda parem.?

Et Tõnismaa äriidee on senisest rohkem müüa hotelliteenust Peterburi ja Moskva varakatele, on nimevalik kohane.

Hotelli sisekujunduses võetakse eeskujuks 17. sajandi lõpus ja 18. sajandi alguses Venemaal valitsenud Peeter Suure stiili.

?Peetri aeg tundub mulle loogilise üleminekuna Seegi maja 17. sajandi stiilist sisekujunduselementidele, mis jõudsid Pärnu hoonetesse Põhjasõjast alates. See tähendab, et kui inimene läheb Peterburi hotellist Seegi majja sööma, vahetaks ta otsekui 18. sajandi esimese poole 17. sajandi vastu ehk siis Peetri aja Rootsi ajaga.?

Julge elemendina kavandab Tõnismaa galeriid, mis kulgeb Hospidali tänava kohal ühest majast teise ja mis on küllalt kõrge, et liiklus alt läbi mahuks.

Tõnismaa ütles ehitusega kiire olevat, sest hotell on juba suveks välja müüdud, ehkki hoonel pole veel katustki.

?Juunikuu teisel poolel pean Sankt-Peterburgi avama, sest uue hotelli peaaegu kõik 36 tuba on viimse kohani Venemaa turistidele välja müüdud,? kinnitas Tõnismaa.

Hetkel kuum