Silva Männik • 7. veebruar 2003 kell 11:55

Majandusministeerium avas Eesti kodanikke abistava portaali

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakond (RISO) avas täna kodanikke abistava teabeportaali.

Aadressil <#www.eesti.ee=www.eesti.ee> asuva internetivärava eesmärgiks on anda kodanikele praktilist infot nende õiguste ja kohustuste kohta Eesti riigis, samuti näpunäiteid asjaajamiseks Eesti riigiasutustega, teatas ministeerium. Teabeportaalist saab lugeda, kuidas registreerida lapse sündi, taotleda riigi käest toetust, viiteid seadustele ja kasulikele kodulehtedele, asjakohaseid telefoninumbreid ja e-teenuseid. Teabeportaal on omamoodi täienduseks ja jätkuks varem riigi infosüsteemide osakonna poolt initsieeritud e-riigi portaalile

<#www.riik.ee=http://www.riik.ee/>, otsedemokraatia leheküljele <#tom=http://tom.riik.ee/>, riigi infosüsteemi andmevahetuskihile <#x-tee=http://x-tee.riik.ee/>.

Teabeportaal on osa e-kodaniku projektist, mis kujutab endast kodaniku virtuaalset kontorit asjaajamiseks riigi, kolmanda sektori ja erasektori asutustega. Portaali sisu pole veel täielik, kuid seda täiendatakse pidevalt.

Värava tehniline teostus on arvutifirmalt BCS, sisu planeerimisel osales Tallinna Pedagoogikaülikooli infoteaduste osakond. Teabeportaali sisu eest hakkab edaspidi vastutama Eesti Informaatikakeskus.

Hetkel kuum