Ülo Toomsalu • 7. veebruar 2003 kell 6:08

PM: Viivistasud ei tule Tallinna enne kuu lõppu

Kuigi Tallinna volikogu võttis kiirkorras vastu viivistasu võtmist lubava uue parkimiskorra, ei hakka see tööle enne veebruari lõppu.

Tallinna abilinnapea Vladimir Panov ütles, et praegu kontrolörid viivistasu määrata ei saa, kuigi seda võimaldav määrus on juba jõustunud. Seaduse kohaselt saavad parkimise eest mittemaksnud juhile viivistasu määrata kas ametnikud või linnaga sõlmitud vastava lepingu alusel erafirma töötajad, kirjutab Postimees.

Praegused parkimiskontrolörid on linnale kuuluva Tallinna liikluskorralduskeskuse töötajad, ent pole seaduse kohaselt ametnikud. Panovi sõnul kaalub linn viivistasude määramise õiguse andmist turvafirmale Falck, kes korraldab ka parkimist. Ta lisas aga, et läbirääkimised on hetkel pooleli.

«Kõik on veel lahtine, sest peab täpselt arvutama, kas linnale on odavam, kui Falck teeb seda või kui meie enda töötajad teevad seda,» sõnas Panov. Ta märkis, et loodetavasti jõuavad läbirääkimised erafirmaga lõpule tuleval nädalal.

Juhul kui linn Falckiga lepingut viivistasude määramiseks ei sõlmi, hakkavad viivistasude lipikuid autode esiklaasidele Panovi sõnul panema linna parkimiskontrolörid. Abilinnapea ütles, et Tallinna liikluskorralduskeskus läheb peatselt likvideerimisele ning seal olevad kontrolörid võetakse ametnikena tööle linna kommunaalametisse.

«Parkimiskontrolöre on igal juhul vaja, sest liikluseeskirja rikkuvaid valesti parkijaid tuleb niikuinii trahvida,» sõnas Panov.

Samuti on linnal vaja ametnikke, kes hakkaksid lahendama viivistasude määramisel tekkida võivaid vaidlusi.

Panov pidas võimalikuks, et viivistasude määramine hakkab tööle alles veebruari lõpus ning seniajani jätkavad kontrolörid parkimise eest mittetasuvatele juhtidele hoiatuste panemist.

Hetkel kuum