Eda-Liis Kann • 7. veebruar 2003 kell 13:26

Turunduskonverents: Enam kui pooltel on mobiiltelefon

Üle 60 protsendi Eesti elanikkonnast on mobiiliomanik.

Tartu turunduskonverentsil esitletud Emori uuringust selgus, et 20-29 aastastest eestlastest on 90% mobiilistunud. 15-74 aastasest elanikkonnast on mobiiliomanikke 63%.

Pensionäride seas (60-74) on aga mobiilikasutajate arv viimase kahe aasta jooksul neljakordistunud (7-28%). Kui see nii veel mõnda aega jätkuks, on lisanduvate kasutajate hulk märkimisväärne.

Jüri Teemanti sõnul tuleks Eestis mobiiltelefonikasutajate kasvu jätkumiseks linnavalitsusel sünnitusmajja uutele ilmakodanikele kingituseks saata mähkmete asemel mobiiltelefon koos 100 krooni tasuta kõneajaga.

Kui kõigi töötavate inimeste seas oli 2002 IV kv mobiiliomanikke 78%, siis oskus- ja lihttööliste seas 70%, sh lihttöölised 54%

Kõiki neid sihtrühmi iseloomustab eelkõige see, et kulud peavad olema kontrolli all ning telefon on siiski vaid hädapärase suhtluse või siis tõesti staatuse näitamise sunnil. Seega on tegemist tõenäoliselt kõnekaartide omanikega, kes pigem loodavad, et neile helistamine toob lisasente ka nende endi kõneminutite eelarvesse.

Mobiilidega on seni vähem varustatud naised. Samuti uuele avatud, kuid pigem pikaajalise perspektiivitundega, enne 7 korda mõtlevad kui tegutsevad nn ?asjatundjad? ja ?teerajajad?.

Hetkel kuum