11. veebruar 2003 kell 13:13

Börsiülevaade: Saku aktsia tegi poolaasta suurima käibe

Tallinna börsil kerkis täna üllatuslikult eelmise aasta majandustulemused avaldanud Saku Õlletehase aktsia 0,71 protsenti 66,97 kroonini.

Aktsia käive oli korralikud 1,2 miljonit krooni jäädes alla vaid Hansapangale <GR#EE.HP> ja Eesti Telekomile <GR#EE.ETL>. Nii suur oli Saku <GR#EE.SAKU> aktsia käive viimati 29. augustil.

Esimesed kaks kauplemistundi olid aktsiale rahulikud. Enne kella kahtteist oli toimunud kolm tehingut ning aktsia hind oli kerges miinuses. Pärast keskpäeva, kui õlletehas oli avaldanud eelmise aasta majandustulemused, hakati aktsiaga kauplema suhteliselt aktiivselt ja väärtpaberi hind hakkas samuti tõusma.

Ehkki õlletehase puhaskasum kahanes möödunud aastal 30 protsendi võrra 4,85 kroonini aktsia kohta, tehakse ettepanek maksta aktsionäridele omanikutulu 5 krooni aktsia kohta.

Tegelikult oli suhteliselt aktiivne kauplemine kogu börsisüsteemis. Kokku sooritati 90 tehingut, börsi käibeks kujunes 14 miljonit krooni.

Tehinguid ei sooritatud vaid Klementi ja Viisnurga aktsiatega. Odavnenud väärtpabereid oli vaid üks ? Eesti Telekomi aktsia, mille hind langes 0,87 protsenti 88,40 kroonini.

Hansapanga aktsia hind kerkis taas üle 250 krooni taseme.

Hetkel kuum