Ülo Toomsalu • 12. veebruar 2003 kell 6:12

PM: Postilennuki kukutas ilmselt mootoririke

Postilennuki An-28 õnnetuse põhjuseid uurivad eksperdid on üha rohkem veendunud, et lennuki kukkumine sai alguse mootoririkkest.

Keskkriminaalpolitsei direktor Andres Anvelt ütles juba eile õhtul, kui tema alluvad olid sündmuskoha vaatluse lõpetanud, et kuritegelikkusele ei viita lennuki allakukkumisel hetkel küll midagi, kirjutab Postimees. ?Ei ole tuvastatud midagi, mis annaks alust kinnitada rünnaku-versiooni,? täpsustas ta.

Ka õnnetuse põhjuste uurimiseks moodustatud komisjoni liikme, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennuõnnetuste uurimise osakonna juhataja Tõnu Aderi hinnangul viitavad senised asjaolud pigem mootori tehnilisele rikkele kui siin-seal levivatele plahvatusjuttudele.

Ministeeriumi juurde moodustatud kuueliikmelisel komisjonil on nüüd pool aastat aega, et vastata küsimustele, miks ikkagi seni töökindlaks lennukiks peetud An-28 Eestis jälle alla kukkus.

Mitu pealtnägijat on kinnitanud, et nägid lennuki parempoolses mootoris enne allakukkumist tulekera ning mõnigi olevat kuulnud pauku. Samas pole seda oma ülemusele maininud tol õhtul valves olnud lennuvälja päästekomando meeskonna vanem.

Hetkel kuum