Peeter Raidla • 12. veebruar 2003 kell 12:29

Ülikoolid saavad uute tudengite koolituseks 120 miljonit krooni

Haridus- ja teadusministeeriumi teatel eraldatakse järgmise õppeaasta vastuvõtule 119,4 miljonit krooni, kirjutab Postimees Online.

Sellest ligi 120 miljonist suunatakse 98,4 miljonit krooni avalik-õiguslikele ülikoolidele. 2003/04 õppeaastal esitab Haridus- ja Teadusministeerium teistkordselt riikliku koolitustellimuse lõpetajatele, mitte ei rahasta kõrgkoole vastuvõetud üliõpilaste järgi, selgitas Heli Aru ministeeriumi kõrghariduse talitusest.

Kõrghariduse riikliku koolitustellimuse prioriteedid eeloleval õppeaastal on arvutiteadused, tehnikaalad, tootmine ja töötlemine, bioteadused ning keskkonnakaitse.

Tellimuse kõige suurem kasv on Aru sõnul kavandatud rakenduskõrghariduses arvutiteaduste, tehnikaalade ning keskkonnakaitse õppesuunal.

Esmakordselt kavandab Haridus- ja Teadusministeerium tellimuse suunamist ka Eesti Infotehnoloogia Kolledzhile.

Lähiajal kavatseb ministeerium alustada läbirääkimisi ülikoolidega lõpetajate tellimuse jagamise osas. «Põhimõteteks, millest seejuures lähtutakse on õppe kvaliteet, õppe läbiviimise efektiivsus, aga ka eelmiste aastate koolitustellimuse proportsioonid,» rääkis Aru.

Kokku kavandab Haridus- ja Teadusministeerium sel aastal tellimuse esitamist 250 doktoriõppe lõpetajale, 750 magistriõppe (4+2 õppekavade süsteemis), arvestuslikult 2433 magistriõppe (3+2 õppekavade süsteemis) ning 95 bakalaureuseõppe ning 2759 rakenduskõrghariduse lõpetajale.

Hetkel kuum