13. veebruar 2003 kell 8:44

SEB grupi Balti riikide internetipanga klientide arv kasvas aastaga 70%

SEB kirjutab oma majandusaruandes, et Balti riikide tütarpankades kasvas internetipanga klientide arv aastaga 70%.

Tugev majanduskasv on mõjutanud Baltimaade tütarpanku. Aastaga kasvas klientide arv regioonis 16% ning internetipanganduse klientide arv 70%, ulatudes 375000 inimeseni.

Laenuportfell kasvas regioonis 21% ja hoiuste portfell 15%, kirjutab Skandinaavia panganduskontsern SEB oma aruandes.

SEB Group Balti ja Poola üksuse kogutulud kasvasid aastaga 7%, ulatudes 2263 mln Rootsi kroonini (3,9 mld kroonini). Kogu SEB Group kogutuludest moodustab see 8,3%.

Üksuse tegevuskasum kasvas aastaga 30%, ulatudes 712 mln Rootsi kroonini (1,2 mld kroonini).

Antud regiooni kuuluvad SEB käes täielikult olevad Eesti Ühispank, Latvijas Unibanka ja Vilniaus Bankas, SEB Poolas asuv avatud fond Fundusz ja börsil noteeritud keskmise suurusega Poola pank BOS, millest SEB-le kuulub 47%.

SEB sõnul oli majanduskasv Baltimaades terve aasta tugev. Regioon on kogenud viimase kolme aasta jooksul kiiret kasvu ning ka lähema paari aasta jooksul peaks SKT ulatuma regioonis umbes 5% kanti. Majanduse ebastabiilsus ja nõudluse langus, mida praegu suur osa maailmas läbi elab, hüvitab Baltimaades tugev sisemaine nõudlus. Samas on Poola majanduskasv endiselt nõrk.

Soodsat mõju regiooni majanduskliimale oodatakse Baltimaade ja Poola ühinemisest Euroopa Liiduga 2004. aasta kevadel, kirjutab SEB.

Täpsed 2002. aasta majandustulemused teeb SEB-le kuuluv Eesti Ühispank teatavaks täna kell 15.

Hetkel kuum