Heidit Kaio • 17. veebruar 2003 kell 11:19

Sotsiaalministeerium kiidab MSD astmaravimit

Sotsiaalministeerium, vastuses tänasele Äripäeva artiklile ei lükanud ümber süüdistusi, et minister Siiri Oviir soosib ravimifirma MSD ravimeid.

Oma kirjas põhjendab ministeerium MSD ravimi Singular kaasamist soodusravimite nimekirja.

Järgeneb sotsiaalministeeriumi pressiteade:

Tänases Äripäevas ründab ajakirjanik Heidit Kaio taas ebaadekvaatsete teadmiste pinnalt sotsiaalministrit.

Ravim Singular lülitati soodusravimite nimekirja lastearstide ja allergoloogide taotlusel.

Singular on ravim, mida kasutatakse lastel allergiast tingitud astmahoogude leevendamiseks. Ravim on mõeldud just neile lastele, kes on nii väikesed, et ei oska inhaleerida. Sel puhul on lapsele lihtsam, ohutum ja mõjusam anda see väike tablett.

Et sellele ravimile kuluv raha ei ületaks mõistlikke piire, kehtestas ravimikomisjon ranged välja kirjutamise piirangud nii arstide kui patsientide osas ja ravimile sõlmitakse ka hinnakokkulepe.

Patsientide Nõukoja poolt nimetatud asendusliige Anu Uritam pole kordagi osalenud ravimikomisjoni istungil ega otsuste tegemisel. Tema liikmelisus peatati ravimikomisjoni esimesel istungil ja Patsientide Nõukoda esitab uue asendusliikme.

Äripäeva ajakirjanik Heidit Kaio on varemgi sotsiaalministrit süüdistanud, kuid etteheited pole kunagi tõeks osutunud. Samuti pole kaitsepolitsei tuvastanud sotsiaalministri tegevuses midagi korruptiivset.

Artiklit Sotsiaalministri eelistused kalduvad MSD kasuks <#loe siit=http://www.aripaev.ee/2335/uud_uudidx_233505.html>.

Hetkel kuum