18. veebruar 2003 kell 7:58

Börsiülevaade: pensionifondid hakkavad rohkem börsi toetama

Viimastel päevadel on hakanud liikuma II pensionisambaga teises voorus liitunud inimeste raha fondidesse, mis on tõstnud oluliselt fondide mahtu.

Kui möödunud nädala neljapäeval ulatus teise pensionisamba fondide kogumaht 196 mln kroonini, siis oli see eile õhtuks tõusnud 214 mln kroonini.

Teises liitumisvoorus lisandunud inimeste abil peaks raha sissevool teise pensionisamba fondidesse kasvama umbes 18 mln kroonilt üle 60 mln kroonini kuus.

Kuna paljud suuremad pensionifondide valitsejad panustavad ka Tallinna börsil noteeritud paari liideraktsiasse, siis võib see mõnevõrra tõsta ka pensionifondide mõjuvõimu Tallinna börsil.

Kaudselt saavad aga juba umbes 150 000 teise sambaga liitunut inimest pidada ennast juba praktiliselt praegu Hansapanga või Eesti Telekomi aktsionäriks.

Suurte turgude taustal peaks tänane börsipäev tulema kohalikul turul veel vaikne, kuna USA börsid, mille järgi suuremad turud tavaliselt suuna võtavad, avanevad peale kolme päeva pikkust nädalavahetust alles täna pärastlõunal.

Hetkel kuum