Viktoria Korpan • 18. veebruar 2003 kell 8:57

Lasnamäel käivitatakse moodne prügitehas

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Vladimir Panov avavad neljapäeval jäätmete sorteerimise tehase.

Tallinnas Suur-Sõjamäe tänaval asuv tehas on projekteeritud ja valmis ehitatud eeskätt Tallinna elanikkonna olmejäätmete sorteerimiseks, vahendab Raepress.

Tehas on esimene omataoline ettevõte Tallinnas ja kogu Eestis. Uue sorteerimisettevõtte tegevus on kooskõlas Riigikogus 1997. aastal

heakskiidetud Eesti keskonnastrateegiaga, kus jäätmekäitluse prioriteedikson ladestamismahu vähendamine ja taaskasutuse suurendamine.

'2002 aastal vastu võetud Tallinna jäätmekava näeb samuti ette jäätmetest

taaskasutatavate materjalide väljasorteerimist ja ringlusse suunamist - koos sellega ka linna ja teda ümbritseva rohelise vööndi looduse säästmist.

Vastvalminud Tallinna Jäätmete Sorteerimise Tehas aitabki linnal neid eesmärke saavutada,' ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Panov.

Projekteeritud võimsus on 520 tonni olmejäätmeid ööpäevas, mis võimaldab sorteerida praktiliselt kõik Tallinnas tekkivad olmejäätmed.

Praeguse seisuga hinnatakse jäätmete taaskasutuse protsendiks Eestis umbkaudu 14%, s.h. tavaolmejäätmetel ligikaudu 5%. Põhja-Euroopa (Taani, Rootsi) suuremates linnades on jäätmete taaskasutuse määr ligikaudu 80%.

Samal teemal loe ka <#Äripäevast=http://www.aripaev.ee/2326/uud_uudidx_232604.html>.

Hetkel kuum