Ülo Toomsalu • 28. veebruar 2003 kell 6:52

Pärnu PM: Tammsaare puiestee tennisehalli lubatakse kesksuveks

Pärnu tenniseklubi peaaegu kaks aastat Tammsaare puiesteel sõrestikuna seisnud halli ümber keeb taas töö.

Projektijuhid lubavad välisväljakuid aprilli lõpuks ja halli valmimist juuli keskel, kirjutab Pärnu Postimees.

Nädal tagasi veeresid halli juurde esimesed veokid seinapaneelidega. Saku halli ja Onistari tennisehalli püstitanud Tallinna firma Balthouse lubas seinad püsti saada naistepäevaks ja siis kohe algab halli ehituse projektijuhtide Rain Sonntaki ning Mihkel Mägi sõnade järgi katuse tegemine.

?Katus peab valmis saama märtsi lõpuks, aprillis asume põrandate kallale,? ütles Sonntak. ?Palju töid ja materjale on tellitud, arvestame halli valmis saamist 15. juuli kandis.?

Halli projektis esialgsega võrreldes suuri muudatusi pole, ikka on tegemist nelja siseväljakuga ja olmeruumidega nende vahel. Hoonest mere poole jääb seitse saviliivakattega välisväljakut ja üks kunstkattega tenniseplats.

30 miljonit krooni maksvasse tennisekompleksi on seni mahutatud 12 miljonit krooni.

Tennisehalli esialgseks maksumuseks nimetati kaks aastat tagasi 20 miljonit krooni. Halli ehitav tenniseklubi võttis siis Sampo Pangast üle viie miljoni krooni laenu ja 2001. aasta 2. jaanuaril algas ehitus.

Sama aasta mai alguses hakati paigaldama katusepaneele, kuid jaanipäevaks ehitus takerdus ja lõpuks seiskus enam kui poolteiseks aastaks.

Tenniseklubi plaan müüa hallitagust maad eramukruntideks ja investeerida saadud raha tennisekompleksi ehitusse ei leidnud linnalt heakskiitu ning ettevõtja sattus rahalistesse raskustesse.

?Rahastame ehitust AS Krediidipanga Liisingu abiga, keda võib nimetada ka halli omanikuks. Tulevikus tegutseb siin kahtlemata erakapital,? ütles Sonntak.

Hetkel kuum