Ülo Toomsalu • 3. märts 2003 kell 6:21

EPL: Kommivabrik Kalev kardab vaenulikku ülevõtmist

Kommivabrik Kalev näeb ASi Milestone tegevuses soovi kommivabrik vaenulikult üle võtta.

Kommivabriku Kalev aktsiapakist ligi veerandit omav AS Milestone turustab sellest nädalast ASis Järle toodetud küpsiseid.

?See kõlab uskumatult!? ütles Kalevi suhtekorraldusjuht Ruth Roht Eesti Päevalehele. ?Me ei kujuta ette, et näiteks Hansapanga suuruselt teine aktsionär ründaks avalikult panka ning kahjustaks selle mainet lõppeesmärgiga rajada uus pank.? Tema sõnul see Kalevi tegevust siiski ei mõjuta, kuna firma on maiustuste turuliider juba aastakümneid.

Milestone?i juhataja Priit Kotkase sõnul ei hakka firma midagi tootma ning kuna Kalev küpsist ei tooda, siis isegi mitte ühes tootekategoorias konkureerima. ?Hakkame Järlele allhanget tegema ning üritame kohalikule küpsisetööstusele elu sisse puhuda. Järlel on seni turundustöö puudunud.? Järlest öeldi, et koostööd pakkus Milestone.

Kotkase sõnul ei ole omavahel seotud uus Maiasmoka küpsiseprojekt ja firma soov Kalevi juhtkonna töö kontrollimiseks kommivabrikus erikontroll läbi viia.

?Minu suhted Oliver Kruudaga ei ole sõbralikud, kuna see, kuidas ta Kalevi rahakotti käsutab, tekitab minus nõutust,? ütles Kotkas. ?Kalev on kommitootja ning amortiseerunud Põlva Piima varade ost 45 miljoniga ei haaku kuidagi firma eesmärgiga. Kalevi juhtkond ei saa pareerida minu õigustatud kahtlusi sellega, et Kotkas ajab konkureerivat äri,? ütles ta.

Hetkel kuum