Ülo Toomsalu • 10. märts 2003 kell 6:07

PM: Lang ja Ninnas lahkuvad Tallinna linnavalitsusest

Rein Lang ja Toivo Ninnas kavatsevad Tallinna abilinnapea ameti maha panna ning ka linnapea Edgar Savisaar võib kohast loobuda.

Lang ütles eile Postimehele, et paneb abilinnapea ameti kindlasti maha ja läheb Riigikokku. Ta lisas, et andis oma erakonnakaaslastele lubaduse minna parlamenti, kui toimusid Reformierakonna sisevalimised piirkondlike pingeridade moodustamiseks.

Lang kogus valimistel 4283 häält, olles edukuselt 19. poliitik. Ajakirjanduses on teda peetud ka üheks võimalikuks haridus- ja teadusministri kandidaadiks.

«Teatud mõttes on kahju ära minna, sest palju oleks teha ja palju asju on pooleli,» sõnas Lang. Ta nentis, et kaks üksteisele järgnenud valimiskampaaniat on oluliselt häirinud linnavalitsuse tegemisi ja pidurdanud seeläbi ka linna arengut.

Lang ütles, et Reformierakond pole veel otsustanud, kes teda linnavalitsuses asendama hakkab.

Langi kolleeg ja erakonnakaaslane Toivo Ninnas soovib samuti lähitulevikus abilinnapea koha maha panna ja naasta eraettevõtlusse. Ka Ninnase asendajat pole erakond veel otsustanud.

Ninnase vastutusala vähenes oluliselt sügiseste valimiste järel, mil pealinnas üliedukalt hääli korjanud Keskerakond võttis teedeehituse oma abilinnapea Vladimir Panovi alla. Mitmed Ninnase koostatud teerajamisplaanid on praeguseks uppi läinud.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar pole veel lõplikult otsustanud, kas jätkab oma ametikohal või mitte.

Riigikogu valimistel enim hääli kogunud Savisaar oli Keskerakonna peaministrikandidaat ning juhul, kui president Arnold Rüütel teeb valitsuse moodustamise ettepaneku Keskerakonnale, lahkub ta ilmselt linnapea kohalt.

Tallinna linnajuhtidest kavatseb Riigikokku minna veel Nõmme linnaosavanem Urmas Paet, kes kogus valimistel 7560 häält ja oli edukuse pingereas viies poliitik. Meedia on rääkinud temast kui ühest võimalikust kaitseministrikandidaadist.

Põhja-Tallinna asevanema kohalt võib Riigikokku minna Vilja Savisaar, kes valimistel kogus 5919 häält.

Hetkel kuum