Ülo Toomsalu • 11. märts 2003 kell 6:04

EPL: Siseminister eitab Harry Tuule juurdluste seotust poliitikaga

Siseminister Toomas Varek kinnitas, et politseiameti peadirektori Harry Tuule suhtes algatatud distsiplinaarjuurdlused pole poliitikaga seotud.

?Minu jaoks pole sel küll poliitilist maiku,? kinnitas Varek Eesti Päevalehele.

Varek ei nõustunud arvamusega, nagu otsitaks Tuule suhtes kahte eksimust, mis annaks võimaluse ta veel praeguse valitsuse ajal ametist vabastada. ?Ma ei hakka seda üldse kommenteerima. Kinnitan, et lähtun otsuse tegemisel ainult juurdluse tulemusest,? lisas minister.

Peaminister Siim Kallas ütles eile, et Harry Tuule küsimust pole valitsuses tõstatatud. ?Kuid praegusel valitsusel pole enam ka mandaati tähtsate otsuste langetamiseks ei personalipoliitika ega rahastamisküsimuste osas,? välistas Kallas võimaluse, et valitsus üldse hakkaks Tuule vabastamisega tegelema.

Keskerakonda kuuluv siseminister pole Tuule suhtes algatatud juurdluste sisu kommenteerinud. Ajakirjanduse andmeil põhjustas esimese juurdluse siseministri ühe käskkirja väidetav mittetäitmine. Teise põhjuseks on politseis korraldatud kaks siseuurimist: Kalevi-tehingu kohta, kui prefekt Kalle Laanet sõlmis siseministeeriumi toel kuni 20aastase üürilepingu, mida politseiamet pidas riigieelarve seaduse võimalikuks rikkumiseks. Teine siseuurimine puudutab Laaneti autorenti, millega võidi rikkuda riigihanke seadust.

Hetkel kuum