Ülo Toomsalu • 11. märts 2003 kell 6:16

PM: Lauristin, Kivi ja Berg käivitasid Vikerraadios naiste poliitsaate

Marju Lauristin, Signe Kivi ja Maimu Berg alustasid eile Vikerraadio «Argipäeva» saates uue päevapoliitilise sarjaga.

«Kutsusin nad seda saadet tegema teatava läbilõikena ühest põlvkonnast,» ütles raadioajakirjanik Mart Ummelas. «Valisin nad tõesti isikliku sideme alusel: tean neid rohkem kui lihtsalt poliitikuid, võin neid usaldada.»

Reformierakonna poliitik Signe Kivi on Ummelase kooliõde, mõõdukas Marju Lauristin tema õpetaja ülikoolipäevilt ning rahvaliitlane Maimu Berg on Ummelase kunagine kolleeg, kirjutab Postimees.

Eilses saates asendas Signe Kivi tema erakonnakaaslane Keit Pentus, keda Reformierakond on tutvustanud ka «tulevase Signe Kivina». Ummelas möönis, et Pentuse põlvkondlik erinevus Lauristinist ja Bergist võimendas seekord ka poliitikute maailmavaatelisi lahkarvamusi, mis tipnes haarava vaidlusega valimiskampaania rahastamise üle.

Lauristin ründas möödunud valimiskampaaniat kui pretsedenditult amoraalset, kus plakatitele ja klippidele kulutati rohkem raha kui on ette nähtud näiteks kultuurkapitali tegevuseks.

«Seda tuleb seadusega piirata. See on amoraalne. Usun, et praegu on kõik erakonnad valimisreklaami piiramiseks valmis,» leidis Lauristin.

Keit Pentus pareeris Lauristini pahameelt argumendiga, et reklaamiks kulutatud raha ei läinud ühiskonnale kaduma, sest sellelt teenisid meediaettevõtted ja trükikojad.

Hetkel kuum