11. märts 2003 kell 15:11

Putin remontis valitsust, Matvijenko vahetab ametit

Venemaa president Vladimir Putin vabastas täna ametist asepeaminister Valentina Matvijenko, kes oli kõrgeim Eestiga kõnelusi pidanud Venemaa ametnik.

Valentina Matvijenko oli Eesti-Vene valitsustevahelise komisjoni Vene poolne juht ja olnud Eestiga läbirääkimistes topelttollide kaotamise asjus.

Matvijenko vabastamine asepeaministri kohalt oli osa täna avalikustatud suurematest ümberkorraldustest Venemaa valitsuses, mis muuhulgas tugevdasid oluliselt KGB järeltulija Föderaalse julgeolekuteenistuse positsiooni, andes sellele kontrolli piirivalve ja valitsusside üle, vahendab AP. Lisaks kaotas Putin maksupolitsei, jagades selle funktsioonid siseministeeriumi ja vastloodud agentuuri vahel, mis hakkab koordineerima võitlust narkootikumidega. Muuhulgas nimetas Putin Venemaa uued esindajad Euroopa Liidu ja Nato juures.

Valentina Matvijenkost saab presidendi eriesindaja Loode-Venemaal. Osa Venemaa meediakanaleid, mis spekuleerisid Matvijenko võimaliku nimetamisega sellele ametikohale, näevad selles ettevalmistavat käiku Valentina Matvijenko edaspidiseks valimiseks Peterburi kuberneriks, kirjutab AP.

Hetkel kuum