Andres Kärssin • 17. märts 2003 kell 11:33

Tallinna ja Tivoli kavatsuste protokoll suunab edasist koostööd

Tallinna ja Taani lõbustsupargi Tivoli operaatori sõlmitav kavatsuste protokoll suunab edasist koostööd tivoli võimalikuks laienemiseks Eestisse.

Tallinna linnavalitsuse ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on praeguseks Taani poolt valmis kavatsuste protokoll, see saadeti eelmisel nädalal

Eestisse Tivoli esindajatele, kes siis tegid mõned täiendused ning saatsidTaani tagasi. 'Loodame lõpliku variandi saada neilt õige pea ja siis jõudaallakirjutamiseni,' tõdes Teniste.

Protokolli sisu kommenteerides ütles Teniste, et pooled väljendavad ühist huvi ja töötavad selle nimel, et Tivoli Tallinnas asutataks: 'Pooled annavad oma igakülgse panuse projekti koostamisel'.

Teniste lausus, et eeltööd kestavad aprillist novembrini. 'Protokolli sõlmimise järel hakkab eeluuringute jms koostamine, kus linnalt oodatakse eeskätt infot,' lisas ta.

Teniste sõnul pole tal täpselt teada, kas Tivolil on sõlminud teiste lõbustuspargi pärast konkureerivate linnadega analoogilisi protokolle.

Hiljuti teatas Kopenhaageni südames asuva tuntud lõbustuspargi operaatori Tivoli A/S tütarfirma Tivoli International (TI), otsib sobivat kohta lõbustuspargi rajamiseks nii Balti riikides kui ka Poolas. Tivoliprojekti maksumuseke son arvestatud 150?250 miljonit dollarit ehk 2?3,5 miljardit krooni.

Hetkel kuum