Ülo Toomsalu • 20. märts 2003 kell 6:34

Virumaa Teataja: Parlamendikohata jäänud mehed valivad tööd

Lääne-Virumaalt pärit uuest Riigikogu koosseisust väljajääjad oma tuleviku pärast ei muretse.

Senine Riigikogu liige mõõdukas Tõnu Kõiv (34) ütles Virumaa Teatajale, et ootab praegu rahulikult oma volituste lõppu parlamendis. ?Ühtlasi otsin tööd,? lisas ta samas.

Kõivu hääl on optimistlik nagu alati. ?Hetkel on valik paari pakkumise vahel, mis puudutavad ettevõtete juhtimist, kuid pole veel kindlalt otsustanud,? lausus ta. ?Võib-olla siirdun muusse valdkonda.?

Tõnu Kõiv ei täpsustanud, millised ettevõtted talle pakkumisi teinud on ja millised on muud valdkonnad.

Tõnu Kõiv on Rahvaerakonna Mõõdukad peasekretär kuni erakonna üldkoguni maikuus, siis kinnitatakse peasekretäri uued volitused ja peasekretäriks valitakse tõenäoliselt keegi teine.

Keskerakondlane Arvo Jaakson (60) Rägavere vallast leidis, et praegu on veel raske vastata küsimusele tema edasise töö kohta. ?Eriala on mul olemas ja on võimalik, et jätkan sellel,? ütles Jaakson.

Arvo Jaaksoni erialaks on elektrik-mehaanik. ?Töötatööliseks ei kavatse ma mingil juhul jääda,? sõnas ta.

Enne parlamenti pääsemist töötas Jaakson ASis Efran-Trading elektrikuna ning Vinni Soojuses lukksepa-automaatikuna, aastatel 1993-1999 oli Jaakson ühtlasi Rägavere vallavolikogu esimees.

Õigusteaduste doktor, kahes Riigikogu koosseisus olnud Ando Leps (67) ütles, et kavatseb jääda pensionile, kuigi tunneb end oma aastate juures jätkuvalt noore mehena. ?Kirjutan raamatut, mis toob ilmselt õigusteadusesse uusi tuuli,? avalikustas Leps. Raamatu pealkirjaks saab ?Õigus ja mitteõigus?.

Keskerakonna üks seniseid võtmefiguure Urmas Laht (57) loobus sassis suhete tõttu parteijuhtidega tänavu üldse Riigikokku kandideerimast.

Laht ise on Virumaa Teatajale oma loobumise põhjuseks öelnud, et iga poliitik vajab aeg-ajalt puhkust.

Urmas Laht nimetas ka, et talle on tehtud küllaldaselt pakkumisi nii siit- kui ka sealtpoolt riigipiiri. Tal on ka põllumajandusettevõtteid, mis samuti peremehe kätt vajavad.

Hetkel kuum