Ülo Toomsalu • 24. märts 2003 kell 6:08

EPL: Saksa kontsern käis Optiroci eduga tutvumas

Möödunud nädalal olid Tallinnas Euroopa seitsme plokitootja riigi esindajad Saksa kontsernist Heidelberg Cement Group.

Fiboplokke tootev Optiroc AS on olnud edukas kogu rahvusvahelise kontserni ulatuses, eeskätt käibe kasvu ja tootmismahtude osas. Optiroc AS on aasta jooksul käivitanud kaks renoveeritud plokitootmisliini, mis kasvatab märkimisväärselt ettevõtte plokitootmise võimsust. Renoveeritud liinid võimaldavad toota aastas 60 000 kuupmeetrit plokke rohkem kui seni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Optiroc ASi tegevdirektori Viktor Valkiaineni sõnul kasvab firma käive aastas jämedalt võttes 20 protsenti, samas kui ehitusturg kasvab vaid 10 protsenti ja majanduskasv on viis protsenti.

Eestis viibisid kontserni Soome, Norra, Rootsi, Taani, Portugali, Poola ja Leedu plokitootjate esindajad.

Delegatsiooni ees-otsas oli Kjell Hakon Helgesen, kes juhib ploki- ja kergkruusaüksust kogu Heidelberg Buildling Materials Europe?s.

Optiroci käive oli eelmisel aastal üle 300 miljoni krooni ja 2001. aastal 256 miljonit. Tänavuseks investeeringute mahuks prognoositakse 12 miljonit krooni Eestisse ja 45 miljonit krooni Leetu uue tehase ehituseks. Lisaks tootmissfäärile investeerib Optiroc ka loodushoidu.

Optiroc AS on Eesti suurim ehitusplokkide ja -kuivsegude tootja. Optiroci nime all toodetakse laias valikus kõrge kvaliteediga ehituslikke kuivsegusid ning kergkruusa ja -plokke.

Hetkel kuum