Viktoria Korpan • 27. märts 2003 kell 11:49

Elcoteq võib kolida Soomest kaugemale

2003. aasta lõpuks peab Elcoteq saama vastuse küsimusele, kus peaks asuma firma peakorter, võimalik, et ettevõtte kolib Soomest kaugemale.

Elcoteqi nõukogu uurib firma asukohamaa ja peakorteri Soomes asumise põhjendatust, samuti seda, millistel börsidel peaksid olema firma aktsiad noteeritud.

?Tuleb suur uuring, mis on parem lahendus. Üks põhjusi, miks me seda teeme, on see, et me tahame tõsta meie aktsiate väärtust ? näiteks meie USA konkurentide aktsiad on hetkel kallimad,? ütles Elcoteq Grupi asepresident Osmo Kammonen äsja.

Kammonen ütles, et praegu on veel vara rääkida sellest, mis edasi juhtuma hakkab.

Juhul, kui uuring näitab peakontori kolimise otstarbekust, on suurem tõenäosus, et see hakkab asuma mõnes suures finantskeskuses.

?Tõenäolisem, et uus koht saab olema Euroopa või Ameerika finantskeskuses, nagu London, Paris, Zürich või mõni koht USAs,? sõnas Kammonen.

Vastates küsimustele, kas Tallinn võib olla üks nendest finantskeskustest, vastas Kommenen: ?Tallinnal on ka head küljed, madalamad maksud, lähedus, aga ma kipun arvama, et see koht saab olema pigem Soomest kaugemal.?

?Ärgem üritagem ennustada, mida see uuring näitab, ootame ära selle tulemused,? ütles ta. Uuring tulemused peavad selguma aasta lõpuks.

Vastates küsimusele, et juhul kui uuring kinnitab otstarbekust mujale kolida, siis millal see kolimine võiks aset leida, sõnas Kommoneni, et seda on veel vara öelda.

?See võtab aega, samas on Elcoteq otsuste langetamisel kiire,? ütles ta.

Elcoteq Tallinna juhatuse liige Ilmar Petersen ei soovinud seda teemat täpsemalt kommenteerida. ?Ei kommenteeriks seda,? ütles ta. ?Samas oleks see Eesti jaoks positiivne, aga hoiduks järelduste tegemisest.?

?Näiteks kui tahate naftat osta, peab olema Rotterdami sadamas. Meie äris peab vaatama, kus on parem asukoht, Eesti ei ole võib-olla nii maailmanaba,? sõnas Petersen.

Hetkel kuum