Ülo Toomsalu • 27. märts 2003 kell 6:19

EPL: Keskerakondlased süüdistasid ETV saateid erapoolikuses

ETV juht Ilmar Raag peab ebaseaduslikuks programmi sisusse sekkumiseks kahe keskerakondlasest ringhäälingunõukogu liikme kirja.

10. veebruaril saatsid Keskerakonda kuuluvad ringhäälingunõukogu liikmed Peeter Kreitzberg ja Silva Tomingas nõukogu esimehele Tiit Sinissaarele ja ETV juhatuse esimehele Raagile kirja, kus paluvad selgitusi, miks juhtis kohalikel valimistel kandideerinud Tarmo Leinatamm valimiskampaania ajal saadet ?Teletaip?, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ühtlasi tundsid Kreitzberg ja Tomingas huvi, miks on ETV eetrisse lasknud saate ?Tegelikkuse KesKus?, mille juht Juku-Kalle Raid on nende väitel patoloogiline Keskerakonna vihkaja. Ka avaldasid kirjale alla kirjutanud arvamust, et Marika Tuus jäi saatest ?Knopka? ilma põhjusel, et on Keskerakonna liige.

?See kiri on käsitletav surveavaldusena ja sellega on rikutud ringhäälinguseadust, sest ringhäälingunõukogul pole õigust sekkuda jooksvalt ETV programmi sisusse ega otsustada, millised saated peavad eetris olema ja millised mitte,? ütles Raag, ?kirja saamise ajal polnud ?KesKus? veel eetriski olnud.? Tema sõnul on kiri vigu täis ja kirjutatud nii halvas stiilis, et on väheusutav, et Kreitzberg ja Tomingas ise selle autorid on. ?See kiri on ebaõnnestunud ja ETV-le surveavaldamise ajaloos väheõnnestunud kirvetöö,? märkis ta.

Hetkel kuum