Ülo Toomsalu • 27. märts 2003 kell 6:08

PM: Eesti lubas NATO-le jalaväepataljoni

Eesti lubab järgmise aasta lõpuks tagada NATO-le kahe kompaniiga jalaväepataljoni, ühe miinitõrjelaeva ja ühe miinitõrje toetuslaeva.

Neid jõude saab NATO vajadusel kasutada oma ühistes operatsioonides, olgu kaitseks või rünnakuks. Täielikult peab pataljon olema teenistuseks valmis 2005. aasta lõpuks, kirjutab Postimees.

Need ja hulk teisi lubadusi sisalduvad välisminister Kristiina Ojulandi NATO peasekretärile lord George Robertsonile saadetud dokumendis nimega «Reformide ajakava».

Eile pärastlõunal, kui Brüsselis NATO peakorteris kogunesid alliansi suursaadikud allkirjastama seitsme uue riigi (Baltimaade, Bulgaaria, Rumeenia, Sloveenia ja Slovakkia) liitumisprotokolle, lõppes Eesti ühinemisel NATOga liitumiskõneluste etapp.

Järgneb umbes aastapikkune meie liikmeks saamise ratifitseerimine parlamentides ja valitsustes.

Hoolimata varasemast infost, et NATO töögrupid avanevad seitsme riigi esindajaile kohe pärast liitumisprotokollide allkirjastamist, on nüüd selgunud, et see juhtub alles kolme kuu pärast.

Põhjuseks toob NATO vajaduse tagada paremini salajase info turvaline käsitlemine. Kas see on tingitud mingist konkreetsest lekkejuhtumist uutes maades, ei ole täpseid andmeid.

Hetkel kuum