Ülo Toomsalu • 31. märts 2003 kell 5:11

EPL: Lätlased huvituvad endiselt Concordiast

Hoolimata varasemast otsusest Concordia ülikooli mitte osta, teatas Läti kõrgem ärikool Turiba siiski soovist investeerida miljon dollarit.

Mittetulundusühingu Concordia Akadeemiline Ühisus juhatuse liikme Kalle Tiiteri sõnul on Läti ärikooli pakkumine praegu üpris pinnapealne, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Ilmselt tuleb alustada konsultatsioone. Meil on teada, et neil on soov ja valmidus investeerida, aga kuhu ja millistel tingimusel, see tuleb enne selgeks saada,? lisas Tiiter. ?Meieni on jõudnud info, et nad on valmis investeerima miljon USA dollarit.?

Sel nädalal otsustatakse, millal lätlastega kokku saadakse.

Ajutine pankrotihaldur Toomas Saarma polnud eilseks veel sellist infot saanud. ?See on mulle täielik uudis,? ütles ta.

Saarma ei soovinud enne paberil seisvat pakkumist kommenteerida, kuivõrd Läti investor võiks Concordiat praegusest seisust päästa.

Tiiter märkis, et ühisus peab praegu läbirääkimisi ka Audentesega ja kaalub, kelle pakkumine oleks Concordia jaoks parim.

Tiiteri sõnul on läbirääkimised Audentesega kõige kaugemale jõudnud, kuid otsus tehakse siis, kui kõigi pakkujate kohta on selgust saadud.

Turiba kaalus Concordia Varahaldus OÜ osakute ostu juba paari nädala eest. Eelmisel nädalal teatas oma huvist osakute ostu vastu ka Läti Parex Banka, kelle esindajad käisid kooliga tutvumas ning omanik Mart Susiga läbi rääkimas.

Concordia ametiühingu esindajad on teatanud, et ei aktsepteeri Mart Susi juhtimisel peetud läbirääkimisi ega soovi teda rektorina näha.

Hetkel kuum