Ülo Toomsalu • 31. märts 2003 kell 6:03

Virumaa Teataja: Rakveres kantakse täismahus ette eesti rahvuseepos

Eepose ?Kalevipoeg? maailma esiettekanne toimub Rakveres kuu aja pärast 30. aprillil, kokku kulub eepose ettelugemiseks ligi 14 tundi.

Esmakordselt Eesti ja ka maailma ajaloos toimuv ettelugemine Vallimäe laululaval püstitab omalaadse Guinessi rekordi, mis on virulaste eriliseks panuseks Kreutzwaldi 200. sünniaastapäeva tähistamisel.

?Kalevipoja? kahekümne loo ehk 19 032 regivärsi ettekandmiseks kulub 47 579,5 sekundit ehk 829,65 minutit, mis ühtekokku on 13 tundi ja 50 minutit. Seega võtab ?Kalevipoja? maailma esiettekanne ühtekokku aega ligi 14 tundi, selgitasid projekti vaimne juht Toomas Suuman ja tegevusjuht Urmas Lennuk eile asjahuvilistele.

Ühistu SSR (Sikk, Suuman, Riim) kunagine idee ?Kalevipoja? täies mahus ettelugemisest kerkis tänavu taas üles, kui maavalitsuses arutati Kreutzwaldi 200. sünniaastapäeva tähistamist. Vana ideed meenutades tõusis küsimus: kui paljud meist, Kalevite rahvast, on üldse ?Kalevipoega? lugenud.

?Kalevipoja? maailma avalik esiettekanne algab Vallimäe laululaval kell kuus hommikul ning lõpeb kell 8 õhtul. Seejärel jätkuvad sealsamas Krambambuli nimega tudengipidustused.

Esiettekanne kantaks üle kohalikus raadios, see salvestatakse nii pildis kui ka helis. Kokku osaleb ?Kalevipoja? ettelugemisel ligi 70 inimest, kes kõik teevad seda vabatahtlikult, austusest lauluisa vastu.

Hetkel kuum