Inno Tähismaa • 9. aprill 2003 kell 13:47

Concordia: asjad arenevad soodsas suunas

Vaatamata Concordia Ülikooli ruumide haldaja otsusele koolimaja uksed sulgeda, lähevad asjad ülikoolile soodsas suunas.

Concordia Ülikooli haldamiseks loodud MTÜ Concordia Akadeemilise Ühisuse esindaja Kristel Sarapuu ütles, et sel nädalal õppetööd ei toimu. Järgmisest nädalast on ruume pakkunud õhtuseks kasutamiseks Pedagoogikaülikool. Samuti on pakkunud ruumide osas abi haridusministeerium, et võimaldada järgmisest nädalast teadustööde kaitsmised ja kooli lõpetamine.

Sarapuu ütles, et praegu töötavad Concordia inimesed rahvusraamatukogus. MTÜ juhatuse liikmed Tanel Kerikmäe ja Kalle Tiiter sõitsid täna Lätti kohtuma Turiba ärikooli esindajatega.

Kui kõik läheb hästi, kuulutab kohus esmaspäeval välja Concordia Ülikooli hallanud, perekond Susile kuulunud firma Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Varahalduse OÜ pankroti. Siis saab MTÜ sõlmida leppe ASiga Brem ülikooli ruumide kasutamiseks. On lootus, et teisipäeval saab ülikooli rahvas oma ruumidesse naasta.

Ülikooli töö hakkas juba normaliseeruma eile, kui ülikooli rahvas maksis oma raha eest elektri ja interneti eest ja oli võimalik kasutada elektronposti. Ilusa elu rikkus ära Brem, kes tänasest kooli uksed sulges.

Sarapuu ütles, et tänu eilsele politsei aktsioonile ülikooli ruumide läbiotsimiseks on tekkinud kindlusetunne, et Mart Susi ei plaani enam pankrotti edasi lükata.

Kristel Sarapuu on ise Concordia Ülikooli magistrantuuri üliõpilane. Ta on meediateaduskonna juhi Hagi ?eini assistent.

Hetkel kuum