Peeter Raidla • 10. aprill 2003 kell 9:57

Kohus vabastas Estiko Investeeringute arved arestist

Tartu ringkonnakohus vabastas oma eilse määrusega arestist Estiko Investeeringute ASi arveldusarved Eesti pankades 16,07 mln kr ulatuses.

Estiko Investeeringute arveldusarved olid arestitud 16,07 miljoni krooni ulatuses vastavalt Tartu maakohtu otsusele tänavu veebruarist. Sama määrusega pandi omandi käsutamise keelumärge ka Estiko Investeeringule kuuluvatele kinnistutele. Aluseks Milleenia Valduse ASi vastavasisuline taotlus oma hagiavalduse rahuldamiseks.

Muus osas, kaasa arvatud keelumärke kinnistutele, jättis ringkonnakohus maakohtu määruse jõusse.

Milleenia Valduse ja Estiko Investeeringute kohtuprotsess sai alguse 36,07 miljoni kroonisest nõudest Estiko investeerimisfirma vastu. Sellest lähtuvalt paluski Milleenia arestida Estiko Investeeringute arved ja ka kinnistud, mille koguväärtus ulatub Milleenia hinnangul vaid 20 miljoni krooni kanti.

Kohtuvaidlus 36,07 miljoni kroonise nõude üle on alles pooleli.

Samas kuuluvad Estiko Investeeringutele 100protsendiliselt ASid Emajõe Ärikeskus ja Tartu Toidukaubad. Estiko Investeeringute omanduses 13 kinnisasja, sealhulgas Estiko Plastari tootmishooned ning Sisustus E-Kaubamaja. Nn plaskuna tuntud Tartu kõrghoone on Emajõe Ärikeskuse omanduses, kellele kuulub veel ka vana maaliinide bussijaam. Tartu Toidukauba omanduses on aga Kesklinna Kaubahall.

2002. aastal oli Estiko Investeeringute käive 28 mln kr ja kasum 4 mln kr.

Arvete blokeerimisega seiskus kogu ASi Estiko kontserni tegevus, mis võib aga tähendada kogu kontserni pankrotistumist ja 254 töötaja töötuks jäämist. Just sellest lähtuvalt tühistaski ringkonnakohus Estiko Investeeringute arvetele pandud aresti.

Hetkel kuum