Gea Velthut-Sokka • 10. aprill 2003 kell 10:05

Pärnu linn teenis miljon krooni

Pärnu teenis täna ligi miljon krooni, kui müüs korterid endises Riia maantee apteegi hoones.

Linnavara peaspetsialist Ants Tiido ütles Raadio Pärnule, et Suur-Sepa 2a/Riia mnt 15 hoones asuva kolme korteriomandi enampakkumisel osales kolm pakkujat. 600 000 kroonine alghind tõusis ja korterid müüdi lõpuks 915 000 krooniga. Korterite üldpind on 548,6 ruutmeetrit ja neid koormab üürileping 1.detsembrini.

Teist kahte täna pakkumisel olnud maja Pärnu linnal müüa ei õnnestunud.

Uude kontserdimajja kolinud linnagalerii endiste ruumide hoone Rüütli 30 kinnistut müüa ei õnnestunud. 344 ruutmeetrises hoones on ka kaubanduspinnad. Kinnistu pindala on 700 ruutmeetrit ja alghinnaks oli 3,5 miljonit krooni. Tiido tõdes, et huvi kinnistu vastu tunti, kuid enampakkumisel keegi ei osalenud.

Samuti täna müüki minema pidanud endise lastemuusikakooli hoone kinnistu Nikolai 27 ootab kohtulahendit, hoone kunagise omaniku pärijad tahavad seda kohtu kaudu tagasi.

Pärnu linnavalitsuse majandusosakonna linnavarateenistuse juhataja Karin Pärmann ütles Raadio Pärnule, et linna kohtuvaidlused Nikolai 27 hoone kunagise omaniku Leonore Silverega on käinud juba aastaid. Mullu leidsid vaidlused lõpplahenduse riigikohtus, mis otsustas, et hoone tagasisaamiseks puudub endisel omanikul õiguslik alus, kuid hoonealune maa kuulub talle.

Seaduse järgi saab maaomanik kompensatsiooni, kui maal asuv hoone kuulub kellelegi teisele, antud juhul Pärnu linnale. Pärmanni sõnul on linn valmis praeguseks surnud maaomaniku Rootsis elavatele lastele kompensatsiooni maksma, kuid siiani pole neilt saadud pärimisdokumente, mille alusel saaks seda teha.

Selle asemel esitas Silvere poja Aavo Andreksoni esindaja Pärnu halduskohtusse taotluse hoonele esialgse õiguskaitse kohaldamiseks, kaebaja arvates on ikka lahendamata tagastamise küsimus. Pärnu halduskohus peataski 24.märtsil kinnistu võõrandamise esialgse õiguskaitse määrusega. Pärmanni sõnul esitas linn kohtumääruse peale erikaebuse, kuna leiab, et kaebaja õigusi ei ole rikutud.

Pärnu rannarajooni jääval Nikolai 27 kinnistul asuvas esimesel iseseisvusperioodil ehitatud hoones tegutses seni Pärnu lastemuusikakool, mis sai uued ruumid uues kontserdimajas. Alghinnaks oli linn pakkunud kinnistule 4,5 miljonit krooni. Kuni kestab kohtuasi, ei saa linn seda kinnistut müüa.

Hetkel kuum