Ülo Toomsalu • 11. aprill 2003 kell 6:08

PM: Piirivalve varus SARSi tõttu kaitserõivaid

Kagu-Aasiast leviva surmava viirushaiguse tõttu on Eesti piirivalvurid varunud kitleid, kindaid ja ühekordseid kaitsemaske.

Kaitsevahendite abil loodab piirivalve ennast ohtu seadmata läbi viia ägeda respiratoorse sündroomi (SARS) sümptomitega inimeste dokumentide kontrolli, kui neid peaks Eestisse saabuvatel lennukitel, laevadel või rongidel leiduma, ütles piirivalveameti pressiesindaja Tiiu Leis Postimehele. Ühe inimese passikontroll võtab piiril aega keskmiselt 20 sekundit.

«Tervisekaitseinspektsioon on meile saatnud kirjelduse, kuidas SARSi ära tunda, ning mis telefoninumbritelt kutsuda välja arstiabi,» lisas Leis.

Leisi sõnul peaks võimalike SARSi-haigete tuvastamine algama juba sõidukite pardal, kus näiteks stujardessid tuvastavad köhiva inimese ning annavad sellest sihtpunkti teada.

Lennuväljal või sadamas tellib piirivalve haigele vastu kiirabi, kes hospitaliseerib haiguskahtlusega inimese ning temaga sõidukis kontaktis olnud isikud.

«Seni pole piiril SARSi-häiret olnud,» sõnas Leis.

Tallinna suurematest hotellidest kinnitati Postimehele, et SARSi-haigete käsutuses olevate ruumide desinfitseerimiseks ollakse valmis, kui riigi tervisekaitseametkonnad seda nõuavad.

«Loomulikult oleme valmis läbi viima desinfitseerimise, vajadusel leiame ka võimaluse inimeste majutamiseks mujale,» ütles Radisson SASi müügidirektor Kersti Vaino, lisades samas, et viimased hiinlased viibisid nende katuse all Hiina presidendi mulluse Eesti-visiidi ajal.

Hetkel kuum