Ülo Toomsalu • 28. aprill 2003 kell 6:04

EPL: Kallist maasturit ostetakse üks auto päevas

Paar kuud müügil olnud Volkswageni esimene maastur Touareg on muutunud Eesti ärimeeste hulgas bestselleriks ? aprillis on müüdud auto päevas.

BMW X5 ja Mercedes M-klassi linnamaasturiga konkureeriv auto on kõikjal maailmas ülimalt nõutud kaup. Eestis ei osanud Volkswageni kaupmehed aga nii suurt ostubuumi ette näha, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sisuliselt täitsime kahe kuuga aasta müügiplaani,? ütles Volkswageneid müüva Saksa Auto turundusjuht Reigo Kuivjõgi. Kesk-Sahara kurikuulsalt berberi hõimult nime saanud linnamaastureid on Eesti teedel liiklemas juba 15. Lisaks on tehasest tellitud 26 Touaregi ning broneeritud 10 autot.

Veelgi hinnatuimat sõsarmudelit Porsche CayenneŽi on Eestis sõitmas kaks eksemplari. Viimase hinnad algavad aga sealt, kus Volkswageni maasturil lõpevad. Sõltuvalt versioonist maksab Volkswageni maastur 529 000?959 000 krooni, olles hinnalt oma peamistest konkurentidest odavam.

Touaregi ostmiseks täna lepingu sõlmiv meelelahutusärimees Peeter Rebane põhjendab valikut auto hinna ja kvaliteedi hea suhtega ning nägusa välimusega.

?Kaalusin ka BMW X5 ja Volvo XC90 ostmist, kuid need olid oluliselt kallimad ning maastikul vähem võimekamad. Selle hinna eest ei paku ka ükski teine maastur õhkvedrustust ning nii võimast diiselmootorit,? ütles Rebane.

Hetkel kuum