Ülo Toomsalu • 2. mai 2003 kell 6:36

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Tartu Ülikooli kliinikum taotleb riigilt arstitudengite õpetamiseks kümmet miljonit krooni, mille eraldamisest keeldusid nii sotsiaalministeerium kui ka haridusministeerium.

Riik maksab rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo lubaduse kohaselt hiljemalt järgmisest aastast sajaprotsendiliselt tagasi keeleõppe raha nendele inimestele, kes sooritavad edukalt eesti keele ja kodakondsuseksami.

Maksupettuses kahtlustatav lennuameti peadirektor Toomas Peterson plaanib kinnitamata andmetel enne töölt lahkumist kaadrimuudatusi.

Mai alguses hakkab sõitma Pärnu-Kihnu liinil uus reisiparvparvlaev Reet, mis on nime saanud Kihnu Jõnni pruudi järgi.

Postimees:

Euroopa riikide autojuhtide ametiühingud protestivad Ida-Euroopa ja sealhulgas ka Eesti kaugsõidujuhtide vastu Euroopa turul, sest neile makstav mitmeid kordi väiksem töötasu viib alla sealsete juhtide palgad.

Keskkonnaminister pole seni kergitanud saladuskatet, kas ta kavatseb metsaraie kolmandiku võrra kärpimiseks lubada maha võtta vanemaid ja jämedamaid puid kui praegu või keelata osas metsades raied sootuks.

Umbes miljon krooni maksev Tallinna linna hange 121 laserprinteri ostuks, millest 87 on mõeldud isiklikuks kasutamiseks, põhineb ametnike endi soovidel, mitte printerivajadusi selgitaval põhjalikul uuringul.

Seoses Euroopa Liidu liitumisleppe hiljutise allakirjutamisega Eesti poolt saavad kõik Juhan Partsi valitsuse ministrid endile oran?i värvi kaardikesed, mis avavad neile alalise pääsu Brüsseli võimukoridoridesse.

Sakala:

Maakonna ühistranspordikomisjon otsustas, et 2004. aasta 1. jaanuarist tõuseb maakonnaliinidel kilomeetri hind 50 sendilt 55 sendile.

Virumaa Teataja:

Poes müüdavad taluvõid ei tarvitse olla sugugi eestimaine kaup, nagu paljud ostjad arvavad, ning praegune või ei vasta enam endistele normidele.

Hetkel kuum