Ülo Toomsalu • 5. mai 2003 kell 5:55

EPL: Valuutavahetajatele ja kasiinodele karm kontroll

Kasiinod peavad peagi tuvastama rohkem kui 10 000 krooni eest mängivaid isikuid ja valuutavahetused inimesi, kes vahetavad korraga üle 80 000 krooni.

Praegu on pankadel ja teistel finantsasutustel kohustus isik kindlaks teha siis, kui sularahatehingud ületavad 100 000 ja sularahata arveldused 200 000 krooni.

Rahaliikumise jälgimist tahetakse karmistada, et teha kurjategijatele keerulisemaks narkoäris ja maksupettustega teenitud raha puhtakspesemine, kirjutab Eesti Päevaleht.

Edaspidi pole võimalik inkognito ka suurt raha mängupõrgutesse tuua ega sealt viia. Hasartmängudega tegelev ettevõte peab kontrollima kõigi nende isikute dokumente, kelle ?poolt antav või saadav summa kas ühekordse tehinguga või tehingutena ületab 10 000 krooni?.

Hasartmängude Korraldajate Liidu direktor Tõnis Rüütel laitis uue eelnõu 10 000 krooni piiri maha. ?See 10 000 krooni külge klammerdumine on pehmelt öeldes naeruväärne,? ütles Rüütel. ?Arvestades, et meid ootab Euroopa Liidus üleminek eurodele, siis peab selle numbri juba lähiajal üle vaatama ja pigem see number suureneb.?

Rüütli sõnul tähendab isikute tuvastamine kasiinodele palju lisatööd. ?Milleks see süsteem hea on? See on meeletu töö, millel pole lõppkokkuvõttes suurt mõtet,? ütles Rüütel.

Hetkel kuum