Viktoria Korpan • 6. mai 2003 kell 12:28

Pärnu maavanem sõlmis täna lepingu ühenduse pidamiseks Kihnuga

Pärnu maavanem sõlmis täna lepingu ühenduse pidamiseks Kihnu saarega.

Väljakuulutamiseta läbirääkimistega pakkumismenetlusega riigihanke ?Parvlaeva transporditeenus uuringuteks Kihnu-Pärnu-Kihnu liinil? läbirääkimiste tulemusena sõlmis Pärnu maavanem täna lepingu OÜga Kihnu Veeteed.

Lepingu eesmärgiks on teostada elanikkonna (eelkõige kihnlaste) liikumisvajaduse uuring, et selgitada välja nõudlus ühistransporditeenuse järele marsruudil Kihnu-Pärnu-Kihnu ning parvlaevavedude korraldamise võimalused nimetatud liinil. Otseühendust Pärnuga on soovinud nii Kihnu vallavanem (kiri maavalitsusele 7. aprillist 2003), Kihnu ettevõtjad (AS Kihnu Kala jt), Kihnu elanikud kui ka külalised. Uue parvlaeva kasutuselevõtuks on kihnlased kogunud ligi 300 toetusallkirja ja vajadus selle järele on fikseeritud ka Eesti Mereakadeemia poolt teostatud Kihnu, Manilaiu ja mandri vahelise transpordiühenduse arengukavas.

Sõlmitud lepingu kohaselt tellib Pärnu Maavalitsus OÜ-lt Kihnu Veeteed 60 reisi liinil Kihnu-Pärnu-Kihnu alates 6.maist kuni 30. juunini. Parvlaev ?Reet? väljub Kihnust paariskuupäevadel kell 6.30 ja 14.00; Pärnust 9.30 ja 17.00 (tööpäevadel), laupäeviti kell 6.30 ja 16.00 Kihnust, 9.30 ja 19.00 Pärnust, pühapäeviti kell 10.00 ja 16.00 Kihnust ning kell 13.00 ja 19.00 Pärnust. Reisi kestvus on ca 2 tundi. Piletihinnad Kihnu alalistele täiskasvanud elanikele on 30 krooni, mandrilt pärit täiskasvanutele 70 krooni, mandrilt pärit õpilastele 45 krooni. Kihnu saare mandril õppivatel õpilastel ja üliõpilastel on õppeperioodil tasuta sõidu õigus. Arvestades parvlaeva Pärnust väljumisega ärajäävaid kulutusi bussipiletile või auto bensiinile sõiduks Munalaidu on piletihinnad senistega võrreldavad, kokkuvõttes isegi odavamad. Rääkimata mugavusest.

Dotatsioon ühe tellitud reisi kohta on 5356.- krooni (täpselt sama palju kui maksti eelmisel navigatsiooni perioodil parvlaevale Jõnn liinil Kihnu ? Munalaid ? Kihnu). Seega pole see ka riigi jaoks kallim variant nagu on väidetud.

Maavalitsus on jätkuvalt huvitatud ühenduse loomisest liinil Kihnu ? Munalaid -Kihnu. Esitasime möödunud reedel, 2. mail 2003 OÜ-le Kihnu Liin lepinguprojekti ühenduse teostamiseks parvlaevaga ?Jõnn? nimetatud liinil paaritutel kuupäevadel kaks korda päevas. Vastuse meie ettepaneku kohta lubas OÜ Kihnu Liin ?volitatud esindaja? Johannes Leas anda täna. Seni vastust pole. Maavalitsus on lepingu sõlmimiseks valmis. Kui OÜ Kihnu Liin seda ei soovi, ei saa me teda ka kuidagi selleks sundida. Viimasel juhul kaalume ka paaritutel kuupäevadel reiside tellimist OÜ Kihnu Veeteed kuni peatatud riigihanke konkurssi lõppemiseni.

Hetkel kuum