Ülo Toomsalu • 9. mai 2003 kell 6:07

PM: Rahvaliit kutsus korruptsioonikomisjonis esile võimupöörde

Rahvaliit kutsub Riigikogu nn korruptsioonikomisjonis kunstlikult esile uued juhivalimised.

Rahvaliit soovib kukutada kohalt praegune korruptsioonikomisjoni esimees Eiki Nestor (Mõõdukad) ja asendada ta senise aseesimehe rahvaliitlase Margi Einiga.

Margi Ein esines eile komisjoni istungil tagasiastumisavaldusega, mille ametlikuks põhjenduseks oli, et Rahvaliidu fraktsioon ei pea võimalikuks tema edasist töötamist korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni aseesimehe kohal. «See ei ole seotud minu isikuga ega olnud ka minu initsiatiiv, ma täitsin fraktsiooni otsust,» kinnitas Ein Postimehele.

Eini tagasiastumine toob automaatselt kaasa komisjoni uue esimehe ja aseesimehe valimise, sest neid valitakse koos põhimõttel, et enim hääli saanu saab esimeheks ja teiseks jäänu aseesimeheks.

Komisjoni esimehe koht kuulub vastavalt koalitsioonileppele Rahvaliidule, kuid eelmisel nädalal toiminud valimistel said komisjoni etteotsa kandideerinud Margi Ein ja Eiki Nestor võrdselt hääli 3:3. Vastavalt seadusele heideti võrdse häälte arvu korral liisku ja juhikoht läks Nestorile, mis oli aga vastuolus koalitsiooni kavaga.

Osa allikaid on viidanud võimalusele, et komisjonis Keskerakonda esindav Evelyn Sepp hääletas Nestori poolt.

Sepp ise ütles Postimehele, et komisjonides, kus on võrdselt koalitsiooni ja opositsiooni esindajaid, eeldab kellegi valituks osutumine kokkuleppeid. «Kuna eelmisel nädalal ei olnud kokkulepet saavutatud, osutuski valituks nii-öelda jumalale meelepärane kandidaat. Kui järgmiseks korraks on kokkulepe leitud, võib ka tulemus olla erinev,» ütles Sepp.

Sepa vastus viitab selgelt asjaolule, et Keskerakond kasutab olukorda saavutamaks koalitsiooniga kokkuleppeid muudes küsimustes.

Hetkel kuum